НОВИНИ

Київрада поділить між конфесіями приміщення на цвинтарях

Депутати Київради на найближчій сесії розглянуть питання про виділення приміщень на кладовищах священикам Української православної церкви Московського патріархату, УПЦ Київського патріархату та Київської Архиєпархії Української греко-католицької церкви, які мають намір надавати безкоштовні консультації громадянам з організації похорон.

Відповідну пропозицію підтримала комісія з питань власності міськради, повідомили у прес-службі депутата з фракції БЮТ у Київраді, голови комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця.

 «Найближча сесія відбудеться аж у вересні, тому представники інших церков, які теж вбачають необхідність мати пункти консультування на цвинтарях, мають час звернутись до Київради. Наша головна мета, щоб у важкий момент підготовки похорону зробити все можливе, щоб полегшити підготовку родинам померлих до похорон. Крім того, не допустити ніяких преференцій якійсь із релігійних громад, а зробити все можливе для того, щоб можливості віруючих кожної віри були рівними», - заявив Бригинець.

У прес-службі нагадали, що на останньому засіданні Київради розглядався проект рішення, згідно з яким Свято-Іллінська парафія УПЦ Московського патріархату мала отримати на всіх кладовищах столиці приміщення в оренду для надання консультацій щодо проведення поховального обряду. Проект рішення підтримали переважно депутати від Партії регіонів. Рішення не було прийнято.

Як відомо, 14 липня Київська міська рада відмовилася надати Свято-Іллінській церкві Української православної церкви Московського патріархату комунальні приміщення на столичних цвинтарях для проведення консультацій з питань відспівування і поминання.

Нагадаємо, напередодні голова інформаційно-видавничого управління УПЦ КП єпископ Євстратій (Зоря) заявляв, що Київрада має намір встановити монополію парафії Московського Патріархату на замовлення поховань на столичних цвинтарях, ігноруючи аналогічні прохання керівників УПЦ КП і УГКЦ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.