НОВИНИ

Депутат Європарламенту: суд проти Тимошенко політично мотивований

Юлія Тимошенко і члени попереднього уряду заслуговують на справедливий суд. На цьому наголосив депутат Європарламенту від Литви Леонідас Донскіс у коментарі «Українському тижню».

«Ми (євродепутати) підписали на попередньому пленарному засіданні резолюцію щодо цього. Внаслідок зусиль українського посольства в Брюсселі деякі члени парламенту з моєї групи – «Альянсу лібералів і демократів Європи» (ALDE) – не хотіли коментувати цього питання, оскільки вважали, що ми втручаємося в рішення суду суверенної держави», - відзначив він.

«Однак більшість наголошувала на тому, що, хоча Україна і є демократичною країною й другом ЄС, суд був політично мотивований; відтак я і багато моїх колег стверджували, що вона і члени попереднього уряду заслуговують на справедливий суд, а не зведення старих політичних рахунків і розпалювання ворожнечі між Януковичем та екс-прем’єркою. Таких виявилася переважна частина, і ми ухвалили резолюцію, де висловили занепокоєння політичною мотивованістю справи. Загалом це має заохотити Україну поводитися як справді демократична держава та член символічного клубу демократичних країн», - відзначив Леонідас Донскіс.

Більше про думку європейців щодо судового процесу над Юлією Тимошенко читайте у номері №30 Тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.