НОВИНИ

Горан Хаджіч готовий постати перед Міжнародним трибуналом

Сербський суд з військових злочинів постановив, що не існує перешкод для видачі колишнього лідера хорватських сербів Горана Хаджіча Міжнародному трибуналу по колишній Югославії. При цьому захист обвинувачуваного заявив, що не буде оскаржувати це рішення.

Так, вже у п’ятницю, 22 липня, після обіду очікується передача Гаазькому трибуналу затриманого за скоєння воєнних злочинів  колишнього очільника хорватських сербів.

«Горан Хаджіч склав письмову заяву, що не буде подавати апеляцію (щодо рішення спеціального суду з воєнних злочинів в Белграді, який визнав, що затриманий підлягає екстрадиції) і умови його переведення до Гааги виконані. Депортація можлива від полудня п’ятниці», - повідомив його адвокат Тома Філа.

Як повідомив представник спеціального суду Бруно Векаріч, документи справи Хаджіча були передані до Міністерства юстиції Сербії, куди вони повинні прибути в четвер, а міністр підпише наказ про депортацію. Зазвичай обвинувачуваний має три дні на оскарження рішення белградського суду.

"Горан Хаджіч приїде до Гааги після зустрічі з родиною", – підкреслив його адвокат. Зранку Хаджіча відвідали його жінка, сестра, а також син.

Бруно Векаріч звернув увагу, що перевезення Хаджіча до Гааги проводитиметься відповідно до «міркувань безпеки». За його словами, сам момент депортації залишиться невідомим аж до безпосереднього початку операції.

Нагадаємо, Горан Хаджіч був арештований в середу, 20 липня, неподалік від будинку родичів в районі Фрушка-Гора на північ від Белграда.

Під час війни в Хорватії в 1991-1995 роках Хаджіч командував загонам хорватських сербів і був лідером самопроголошеної республіки Сербська Країна. Всього він звинувачується за 14 пунктами, включаючи військові злочини і злочини проти людяності, вбивства, страти, тортури і депортацію близько 20 тисяч осіб з міста Вуковар. 

Повідомлялось також, що тисячі українців постраждали від військових злочинів Хаджіча.

Виступаючи на спеціальній прес-конференції у зв'язку з арештом Хаджіча, президент Сербії Борис Тадіч заявив, що його країна "закрила найскладнішу главу у відносини з Трибуналом". "Ми виконали свої юридичні та моральні зобов'язання", - додав президент.

Хаджіч - останній, хто перебував у розшуку за ордером трибуналу ООН по злочинах в колишній Югославії. Усього в списку обвинувачених Гаагським трибуналом значилася 161 людина. До цих пір на волі залишався лише Горан Хаджіч.

Зазначимо, два місяці тому був заарештований колишній командир боснійських сербів генерал Ратко Младіч.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.