НОВИНИ

«Чистка» Мєдвєдєва у МВС завершилась перетасовкою генералів на посадах

Керівники вищої ланки МВС Росії, звільнені президентом Дмітрієм Мєдвєдєвим протягом 2010-2011 років, у короткий термін були призначені на інші високі посади. Про це пише блогер «avmalgin».

«Чистки» розпочалися у лютому 2010 року, тоді було відправлено у відставку 17 генералів. Потім у липні 2010 ще троє, у вересні того ж року - знову троє, квітні 2011 року - звільнено 10 генералів МВС. Були також одиничні звільнення, які тривають донині.

За даними міністерства внутрішніх справ, «усього з початку реформування указами Президента Російської Федерації були звільнені з посади 50 керівників вищої ланки МВС Росії і територіальних органів, тобто практично кожен десятий».

Водночас, за даними автора, більшість зі звільнених генералів протягом кількох місяців була призначена на інші посади у МВС. Так, першим в лютому 2010 року президент відправив у відставку заступника міністра внутрішніх справ, генерал-полковника Ніколая Овчиннікова, що відповідав за транспортну безпеку. Але через три місяці своїм указом президент Медведєв призначає Овчиннікова керівником Всеросійського інституту підвищення кваліфікації співробітників МВС.

Другий, кого було звільнено з посади, заступник міністра внутрішніх справ Росії, генерал-полковник Аркадій Еделєв, що відповідав за ситуацію на Північному Кавказі. Газети відмічали підозріло близьку дружбу генерала МВС Еделєва з генералом МВС Рамзаном Кадировим, а також його активність в різних сферах бізнесу. Через два місяці Еделєв призначений указом президента заступником повноважного представника президента на Північному Кавказі Олександра Хлопніна. Там він пропрацював рік, за цей час узяв до себе на роботу не менше десяти звільнених у рамках «медвєдєвських чисток» міліційних генералів. Пізніше був звільнений і, з чуток, переїхав у Чечню, де знову бореться з тероризмом.

Водночас, генерали, звільнені під час другої хвилі звільнень, за даними автора, також знайшли собі роботу. Наприклад, генерал-майор Юрій Карасьов, звільнений з посади заступника начальника Головного управління МВС РФ по Південному федеральному округу, до якого він був відправлений  за зловживання на посаді начальника оперативно-розшукового бюро МВС РФ, через 10 місяців призначається начальником Управління МВС РФ по Ненецькому автономному округу

Тим же наказом звільненого з ГУВС Москви генерал-майора міліції Михайла Бородіна президент перекинув в начальники ГУВС Свердловської області. А знятий з роботи начальник Свердловського обласного ГУВС Міхаїл Нікітін поїхав служити до Москви.

Автор також зазначає, що багатьом генералам, яких відправили у відставку «після досягнення граничного віку», влаштували пишні проводи і видали персональну пенсію.

Також багато інших колишніх посадовців, за даними блогера, отримували високі посади. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.