НОВИНИ

Австралійська поліція обшукала Greenpeacе

Австралійська поліція провела обшук будівлі Greenpeacе у Сіднеї, після того як активісти організації вдерлися на територію Інституту досліджень і знищили експериментальні зразки генетично модифікованої пшениці.

Поліція забрала частину зразків як доказ в справі. Однак нікого не заарештувала.

Минулого тижня три активісти Greenpeace зрізали садовими ножицями пробний засів генетично модифікованої пшениці поблизу садиби Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation (CSIRO) в Канберрі.

Дії порушників одразу розкритикували австралійські науковці. Фахівці, якіконтролюють генетичні дослідження, стверджують, що модифіковані рослини становлять дуже малий ризик для людей чи середовища. CSIRO наголошує, що тривалі багатомісячні дослідження тепер доведеться повторити.

Представник Greenpeace заявив, що організація буде співпрацювати з міліцією, але, на його думку, прийшов час для усвідомлення австралійцями ризику, який веде за собою генетично модифікована їжа.

«Існує серйозна загроза для здоров’я австралійців, навколишнього середовища та господарств, пов’язана із експериментами, які проводять з пшеницею. Наразі будь-яка інформація про цей ризик приховується і ігнорується нашим урядом»,– переконаний представник Greenpeace.