НОВИНИ

У Луцьку поставлять пам'ятник Бандері

Депутати Луцької міськради вирішили виділити 150 тис грн на початок робіт зі встановлення в місті пам'ятника лідерові українських націоналістів Степану Бандері.

За це рішення проголосували 28 з 40 депутатів, присутніх на сесії (всього в міськраді 50 депутатів).

Як розповів голова постійної комісії міськради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю Святослав Боруцький, рішення про зведення на проспекті Соборності пам'ятника Степану Бандері за проектом творчої групи скульптора Володимира Стасюка було прийнято міськрадою ще в 2008 році, але тоді роботи не почалися у зв'язку з відсутністю коштів.

За словами голови постійної комісії міськради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету і фінансів Олега Чернецького, спочатку на проект облаштування місця для установки і на зведення самого пам'ятника депутати планували виділити 400 тис грн. Однак такої суми в міському бюджеті не виявилося, тому було вирішено відмовитися від фінансування благоустрою місця встановлення.

«Оскільки в цьому році у нас було перевиконання плану по дорожньому будівництву, я запропонував виділити 100 тис грн: 50 тис – із коштів на ремонт будівлі міськради і 50 тис. - з дорожніх коштів. Ми заощадимо на те, що відремонтуємо тільки фасад будівлі», – розповів Чернецький.

У той же час депутати пішли далі і вирішили збільшити запозичення з дорожнього фонду до 100 тис грн.

Тепер виділені 150 тис грн. направлять на розробку проектної документації та початок робіт. Також паралельно буде вестися збір коштів серед населення і пошук спонсорів.

Рішення депутатів виділити кошти на пам'ятник з дорожнього фонду викликало скептичну реакцію голови міськради Миколи Романюка:

«Прошу більше депутатів не звертатися до мене з запитами про необхідність ремонту доріг».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.