НОВИНИ

Російський газ для України подорожчав ще на $57

Ціна імпортного газу, який поставляється на адресу НАК "Нафтогаз України", підвищилася в 3 кварталі (липень-вересень) на 19,2%, або 57 доларів/тис. куб. м порівняно з 2 кварталом до 354 доларів/тис. куб. м.

Про це повідомив журналістам заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха.

При цьому він зазначив, що ця ціна поки є розрахунковою, остаточну ж вартість газу буде визначено з урахуванням його калорійності і якості.

Нагадаємо, раніше "Нафтогаз" прогнозував збільшення вартості імпортного газу до $355 - 357 за 1 тис. куб. м в 3 кварталі.

Ціна природного газу для України в 1 кварталі 2011 року становила близько 264 доларів за тис. куб. м, у другому - близько 297 доларів за тис. куб. м (за даними "Нафтогазу").

У квітні бізнесмен Дмитро Фірташ заявив, що контрольована ним група хімічних компаній Ostchem Group почала імпорт середньоазіатського газу для своїх хімічних підприємств в Україні в обхід "Нафтогазу".

Ціну імпорту він не уточнив, але зазначив, що вона нижче, ніж ціна газу, який поставляє "Газпром" на адресу "Нафтогазу".

За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, в травні та червні Україна імпортувала природний газ по 280 доларів за тис. куб. м і 297,58 долара за тис. куб. м, а у квітні за трьома цінами - 280, 296 і 297,6 доларів за тис. куб. м.

Як повідомлялось, НАК "Нафтогаз України" має намір залучити кредит у Державного експортно-імпортного банку (Укрексімбанк) для розрахунків з російським "Газпромом" за поставлений у липні природний газ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.