НОВИНИ

Білорусь повернулася у часи дефіциту і війни з рок-музикою

Відразу кілька рок-композицій були заборонені на білоруських радіостанціях. Про це пише французька газета Le Monde з посиланням на білоруського музичного критика Дмитра Подберезького.

За даними незалежного телеканалу Белсат, дирекція Першого радіоканалу навіть склала список заборонених до трансляції пісень.

У першу чергу, заборона стосується пісні «Мы ждем перемен» Віктора Цоя. Вона стала дуже популярною серед противників авторитарного режиму Лукашенкі, які зробили її своїм гімном.

За інформацією правозахисного центру «Вясна», 13 липня в Мінську та інших містах міліція затримала десятки людей, які одночасно включили композицію на своїх мобільних телефонах.

За словами Подберезького, до трансляції також були заборонені пісні ветеранів російського року Андрія Макаревича і Юрія Шевчука, що закликали до звільнення з в'язниці білоруських опозиціонерів. За даними деяких ЗМІ, ім’я лідеру гурту ДДТ навіть не можна згадувати в ефірі.

Крім того, до цього списку потрапила пісня групи «Сплін» - «Фелліні», яку Лукашенка особисто заборонив через «пропаганду нездорового способу життя» та деякі інші.

Також у списку опинився гурт «Ляпіс Трубецькой» зі своїми композиціями «Грай» і Belarus Freedom. Зазначимо, що у квітні були скасовані мінські концерти гурту.

До того ж списку потрапили письменники Андрій Бітов, Борис Васильєв і Віктор Єрофєєв, які критикували білоруський режим.

У той же час повідомлялося, що у грудні білоруським радіостанціям в міністерстві інформації «наполегливо рекомендували» частіше включати пісню «Саня» групи Rockerjoker, у приспіві якої постійно повторюється: «Саня залишиться з нами, залишиться з нами. Все буде ОК».

У свою чергу міністр інформації Білорусі Олег Пролєсковський назвав інформацію про існування чорного списку діячів культури «безсовісною провокацією».

Зазначимо також, що "для забезпечення економічної стабільності держави та реалізації конституційного права громадян на гідний рівень життя" у червні білоруська влада заборонила вивезення деяких товарів за межі Митного союзу. Це, зокрема, стосується білоруських холодильників, цемент, миючі засоби, крупи, макаронні вироби та інше.

Крім того, введені обмеження на вивіз табачних виробів, а також бензину. Тимчасово (з 1 липня 2011 року по 1 січня 2012 року) введено заборону на вивіз регенерованого паперу та картону (макулатури та відходів).

 До слова, тоді ж білоруська влада почала вживати активні заходи щодо недопущення поширення інформації про економічну кризу в країні.

Пізніше Лукашенка заявив про можливість припинення роботи в Білорусі ряду зарубіжних ЗМІ, у тому числі російських, звинувативши їх у нагнітанні ситуації на валютному та споживчому ринках.

Як відомо, вже кілька тижнів поспіль в Білорусі проходять акції протесту. Їх учасники називають свої протести «мовчазними», тому що вирішили відмовитися від транспарантів і будь-якої символіки. Спочатку вони протестували лише оплесками, але поліцейські все одно розганяли ці акції.

Далі організатори вирішили використовувати будильники. Всіх, у кого рівно о 20.00 на вулиці дзвонив будильник, заарештовували.

Протестні настрої виникли в країні після того, як у грудні деякі політичні противники Лукашенка оголосили, що результати президентських виборів не можна визнавати дійсними. Тоді ж пройшли масштабні протести, які жорстко розганялися силами правопорядку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.