НОВИНИ

Нафтогазу нічим розрахуватися з Газпромом за липневий газ

НАК "Нафтогаз України" має намір залучити кредит у Державного експортно-імпортного банку (Укрексімбанк) для розрахунків з російським "Газпромом" за поставлений у липні природний газ.

Про це сказано в тендерній документації НАКу, оприлюдненій на веб-порталі державних закупівель.

Розмір кредиту не вказується ні в документації, ні в самому оголошенні про проведення тендера із процедурою закупівлі в одного учасника від 14 липня.

При цьому запропонована Укрексімбанком вартість кредиту становить 120 675,013 тис. гривень.

З огляду на середні ставки кредитування держбанками, розмір кредиту, який залучає  "Нафтогаз", становить близько 1 млрд гривень.

У тендерній документації НАК пояснює, що процедура закупівлі в одного учасника застосовується у зв'язку з дефіцитом оборотних коштів компанії, обмеженим колом банків, які запропонували фінансування для НАКу, обмеженістю часу й необхідністю нагромадження достатнього обсягу оборотних коштів для виконання зобов'язань перед "Газпромом".

Нагадаємо, "Нафтогаз" для розрахунків за імпортний газ із російським "Газпромом" регулярно здійснює продаж ОВДП Ощадбанку й Державному експортно-імпортному банку (Укрексімбанку).

Також компанія двічі на умовах РЕПО продавала облігації банку "Дельта" (Київ), що входить у групу великих.

В 2010 році "Нафтогаз" активно залучав кредити комерційних банків.

За поставлений у червні природний газ український холдинг перерахував "Газпрому" близько 860 млн доларів.

Нагадаємо також, що Україна в січні-травні 2011 року збільшила імпорт природного газу в 2,1 разу, порівняно з аналогічним періодом 2010 року, до 6 млрд 814,274 млн. дол.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.