НОВИНИ

Окрім Тимошенко і Луценка на вироки суду чекають ще близько десяти екс-чиновників

В Україні нині триває кілька гучних судових процесів над екс-посадовцями, яких звинувачують у службових злочинах.

Так, найбільш резонансним став процес над екс-прем’єр-міністром Юлією Тимошенко. Її обвинувачують у перевищенні службових обов’язків під час підписання газових угод з Росією у 2009 році. У процесі суду кілька разів змінювалися захисники Тимошенко, востаннє були допущені двоє нових адвокатів -  Олександр Плахотнюк й Микола Сірий, водночас суд відсторонив від захисту народного депутата Сергія Власенка. Обвинувальний висновок прокуратури займає 73 сторінки. Обвинувачення зачинувалися за відсутності екс-прем’єра. Засідання суду деякий час транслювалися у прямому ефірі на телебаченні. Згодом телетрансляція була заборонена.

Іншим гучним процесом є суд над екс-міністром внутрішніх справ уряду Тимошенко Юрієм Луценком, який майже місяць голодував на знак протесту проти його утримання у СІЗО. Йому пред’явлено низку звинувачень. Зокрема, Луценка звинувачують у незаконному нарахуванні пенсії його водієві, у незаконній організації стеження в рамках розслідування кримінальної справи про отруєння кандидата в президента Віктора Ющенка у 2004 році, а також у порушенні положень постанови Кабінету Міністрів про обмеження видатків у держструктурах у зв'язку з фінансовою кризою, коли МВС організовувало в 2008 і 2009 роках святкування Дня міліції в палаці «Україна». Зараз в суді триває зачитування  обвинувального висновку, який нараховує 290 сторінок.

Водночас триває судовий процес над колишнім головою НАК «Нафтогаз України» Ігорем Діденком, якого було затримано рік тому у рамках розслідування кримінальної справи про неправомірне розмитнення 11 млрд куб. м природного газу вартістю 15 млрд 925 млн грн, що належали компанії "РосУкрЕнерго АГ", чим було завдано шкоди Україні.

Дана справа об’єднана в одне провадження разом із кримінальною справою, яку було порушено за аналогічні злочини щодо екс-голови Державної митної служби Анатолія Макаренка. У даній справі, крім Діденка та Макаренка, звинувачення були пред'явлені й іншим посадовцям, які працювали з ними – Тарасові Шепітьку, Сергію Гарячому, Олександру Конєву, Олегу Борділовському.

5 липня Апеляційний суд міста Києва звільнив з-під варти екс-голову Державної митної служби Анатолія Макаренка та екс-начальника відділу Київської регіональної митниці Тараса Шепітька. Діденка суд залишив під вартою. 

В суді перебуває  ще одна справа посадовця уряду Тимошенко. Колишнього першого заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука звинувачують у зловживанні службовим становищем при проведенні держзакупівель. На думку слідства, він не мав права підписувати лист "Нафтогазу", яким рекомендував укласти контракт на юридичне обслуговування з компанією Magisters. 31 травня суд приступив до допиту свідків.

Колишнього тимчасово виконуючого обов’язки міністра оборони Валерія Іващенка судять за те, що в листопаді 2009 року, обіймаючи посаду виконуючого обов'язки міністра оборони, зловживаючи службовим становищем, він підписав план санації щодо реалізації цілісного майнового комплексу державного підприємства Міністерства оборони "Феодосійський судномеханічний завод" (Крим). Іващенко, який вже  11 місяців перебуває у СІЗО, кілька разів просив суд звільнити його з-під арешту через різке погіршення стану здоров’я і неможливість лікуватися в умовах слідчого ізолятора. Суд відмовляв.

Разом з тим, скоро постане перед судом колишній спікер кримського парламенту, депутат кримського парламенту від фракції Партії регіонів Анатолій Гриценко.  Він підозрюється в тому, що прийняв незаконне рішення, в результаті якого з користування військового радгоспу «Азовський» було вилучено понад 4,8 тис га землі. 28 січня стосовно екс-спікера було порушено ще одну кримінальну справу - за перевищення службових повноважень під час розпорядження майном Республіканського підприємства «Курортно-оздоровчий комплекс «Росія» (Ялта). Пізніше справу закрили.

Також триває суд над колишнім генералом МВС Олексієм Пукачем. Його звинувачують у перевищенні влади і своїх службових повноважень стосовно громадського діяча Олексія Подольського та журналіста Гергія Гонгадзе і 17 вересня 2000 року умисно вчинив убивство останнього. Судові засідання кілька разів переносилися через допущення до державної таємниці захисників та свідків процесу. 

Нагадаємо, у липні прокурор Києва Анатолій Мельник заявив, що з кінця 2010 року і до початку липня проти чиновників Київської міськдержадміністрації направлено до суду 8 кримінальних справ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.