НОВИНИ

Політолог: Європа закриє очі на вирок Тимошенко

Європа закриє очі на вирок суду у справі екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, аби не підштовхнути Україну до зближення з Росією. Таку думку у коментарі Тижню висловив політолог Вадим Карасьов.

«У нинішньої влади в Україні – безпрограшна гра, тому що Європа буде робити все, щоб не підштовхнути її в обійми Росії і Митного союзу. Янукович це також розуміє. Тому європейці й говорять про те, що справа Тимошенко хоча й політично вмотивована і не красить нинішню українську владу, її проявами є вибіркове правосуддя і навіть відкат демократії, тим не менше її прямо не пов’язують з угодою про асоціацію і зону вільної торгівлі», – зазначає Карасьов.

«Якщо сьогодні багато хто говорить про те, що не потрібно було так підштовхувати Лукашенка в обійми Путіна, то що говорити про Януковича, який не є Лукашенком... Зрозуміло, що Україні та українській владі це не додасть авторитету, але Європа закриє очі на вирок. Тим паче, бачите, влада не боїться – вона перекрила трансляцію, розуміючи все це. І Європа все ж таки буде добиватися того, щоб Україна підписала угоду про зону вільної торгівлі, а потім уже через легальну процедуру пом’якшити становище Юлії Тимошенко після вироку. Думаю, й українська влада буде робити поступки. Головне – доб’ється того, що Тимошенко не буде брати участь у виборах 2012 року», – вважає політолог.

На думку Карасьова, є велика вірогідність того, що розгляд справи Тимошенко в Євросуді можуть пришвидшити.

«Справи в Європейському суді розглядаються роками, але щодо Тимошенко цей процес може бути пришвидшений. Враховуючи, що справа - резонансна і предметом її є резонансні події початку 2009 року, коли частина Європи замерзала від конфлікту між Україною і Росією щодо транзиту газу. Водночас сам процес всередині України буде ще швидшим. Думаю, що до кінця серпня він закінчиться вироком Тимошенко. У будь-якому випадку його закінчать до того, як справа буде перебувати в Європейському суді», – зазначив Карасьов.

«Тимошенко очевидно не розраховує на те, що Європейський суд прийме рішення щодо політичної вмотивованості судового вироку в Україні. Якщо буде так, то вона буде вважатися офіційно визнаною в Європейському суді за прав людини як політично ув’язненою. Однак, цього прогнозувати ніхто не може. Як приклад, Євросуд з прав людини не визнав судовий процес Ходорковського політично вмотивованим. У Тимошенко більше шансів, тому що вона – лідер опозиції, визнаний політик не тільки в Україні», – стверджує він.

На думку політолога, розгляд справи в Євросуді дає можливості Тимошенко, не втручаючись в нинішній судовий процес, нейтралізувати вирок суду через інші легальні механізми оскарження.

«Рішення Євросуду можуть бути різними. Можливо, європейські партнери будуть вимагати від влади, щоб це рішення було переглянуто судом. Водночас президент має повноваження щодо втручання в такі судові процеси. Він може помилувати або Тимошенко може попасти під амністію. А потім по судових інстанціях буде запущений процес погашення судимості. Розгляд справи в Євросуді дає можливості Тимошенко не втручаючись в нинішній судовий процес нейтралізувати вирок суду через інші процедурні легальні механізми оскарження», – зазначив Карасьов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.