НОВИНИ

Президент ПАРЄ вважає, що суд над Тимошенко має бути прозорим

Судовий процес над екс-прем`єр-міністром Юлією Тимошенко має бути прозорим і справедливим.

Про це заявив сьогодні на прес-конференції президент Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Мевлют Чавушоглу, повідомили у прес-службі народного депутата України, голови парламентського Комітету з питань правосуддя, президента Національного університету «Одеська юридична академія» Сергія Ківалова.

«Як президент ПАРЄ я, насамперед, повинен наголосити, що це судовий розгляд має бути прозорим. Хочу відзначити, що в різних країнах були судові розгляди над колишніми політичними лідерами. Ще раз хочу наголосити, що не варто передбачати хід цього судового розгляду. Але в будь-якому разі, процес має бути справедливим. Звичайно ж, жодна із сторін не може політизувати даний судовий процес», - сказав Чавушоглу.

Як наголошується в повідомленні, Чавушоглу акцентував також увагу на взаємозв`язку політики і юстиції. Зокрема, обговорював проблеми розгляду справ у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).

На думку Чавушоглу, «початок ХХІ століття ознаменувався сплеском соціальних і політичних конфліктів у всьому світі. Одним із засобів вирішення конфліктів є національні і наднаціональні суди, яким і є Європейський суд з прав людини. І зараз треба докласти максимум зусиль для забезпечення їх нормальної роботи».

Нагадаємо, 15 липня Печерський суд перейшов до стадії досудового слідства, представники прокуратури почали зачитувати обвинувальний висновок у «газовій справі» проти Тимошенко. Телетрансляція судового засідання на цій стадії судового процесу заборонена.

У залі суду можуть перебувати журналісти без фото- і відеоапаратури.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.