НОВИНИ

Експерт: платні інтернет-сервіси можуть стати популярними в Україні

Платні інтернет-сервіси можуть стати популярними в Україні. Таку думку у коментарі «Тижню» висловив експерт ринку інтернет-послуг Артур Оруджалієв.

На думку експерта, все буде напряму залежати від контенту, способу оплати і можливостей при користуванні сервісом.

«Я допускаю, що платний сервіс може бути популярним, зокрема, у тому випадку, якщо доступ до нього налагоджено не просто через комп’ютер, а і через різні приставки до телевізора», - зазначив Оруджалієв.

Він зауважив, що зараз українці не платять в інтернеті практично ні за що, хоча і є рідкісні винятки. На його думку, що це скоріше психологічний момент, який потрібно подолати.

«Зараз існує така ситуація, що люди нормально платять за різні послуги, які вони споживають через телевізор, наприклад підключивши собі певний пакет. Ех.ua поширює, по суті, класичний телевізійний продукт, який просто споживається через комп’ютер, це фактично база данних фільмів», - прокоментував експерт інформацію про введення файлообмінним ресурсом Ex.ua платного доступу до свого контенту.

Оруджалієв наголошує, що дуже важливо при цьому, який продукт представить ресурс. «Головний фактор – це що буде за продукт», - зазначив він. «Поки не зрозумілий продукт, за який братимуть гроші. Тобто навряд чи це буде те саме», - додав експерт.

Оруджалієв пояснює, що зараз на Ex.ua багато неліцензійного контенту, за який брати гроші вони не мають права. «Якщо просто за доступ до піратського контенту брати гроші - це несерйозно, ніхто платити не буде. Якщо вони зможуть створити достатню кількість ліцензійного контенту, це вже зовсім інша ситуація», - зазначив він.

Ще важливий момент, доступність і легальність. Оруджалієв наголошує, що люди хочуть знати, за що вони платять. При цьому якість продукту повинна бути на найвищому рівні.

Крім того – оплата. «Якщо це буде недорого, резонно, в один клік, і користувач зрозуміє, навіщо йому платити, то, думаю, шанс є», - заявив Оруджалієв.

Експерт, однак, зауважив, що перешкодою до успішного поширення платних інтернет-сервісів можуть стати їхні безкоштовні сайти-клони. «Я помітив, що стали з’являтся подібні до Ех.ua сайти. Якщо те, що представлятиме Ех.ua на цих сайтах буде реалізовуватися безкоштовно, то проблеми звичайно будуть», - зазначив він.

Нагадаємо, у серпні на найбільшому українському файлообмінному ресурсі Ex.ua, що містить десятки тисяч фільмів і музичних альбомів, з'явиться розділ з ліцензійним контентом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.