НОВИНИ

У Німеччині вважають, що нагородження Путіна стало б ганьбою

Німецькі газети розмірковують над скандалом довкола невручення премії «Квадрига-2011» через гостру громадську критику щодо одного з номінантів - російського прем’єр-міністра Владіміра Путіна.

Столична Berlіner Zeіtung досить поетично описує рішення скасувати цьогорічну церемонію взагалі, зазначаючи, що Путін вже не відчує себе вершником колісниці на Бранденбурзькій брамі - саме ця скульптурна композиція називається «Квадрига».

«Звичайно, обернулося все ганьбою. Спочатку кричали «Ноо!», а потім «Пррр!». Але було б ще більшою ганьбою, якби 3-го жовтня Путін таки б піднявся на подіум за отриманням премії. Можна собі тільки уявити, які б емоції тоді б охопили колишніх лауреатів - чеського екс-президента Вацлава Гавела та навіть екс-президента СРСР Михайла Горбачова», - пише Berlіner Zeіtung.

Інше німецьке видання, Bіld am Sonntag, розповідає про те, що оргкомітет «Квадриги» був буквально шокований рівнем та силою громадської критики з приводу вручення премії російському прем’єрові.

«Організатори вже замовили червоний килим. Саме ним мав 3-го жовтня пройтися Володимир Путін дорогою до отримання премії. Але нічого цього тепер не станеться. Гламурну подію було скасовано рішенням оргкомітету після різкої публічної критики їхнього рішення номінувати Путіна. Колишній президент Чехії Вацлав Гавел, сам лауреат премії 2009-го року, навіть висунув членам оргкомітету ультиматум: або вручення премії Путіну, або він поверне свою нагороду. І все це Гавел робив з лікарняного ліжка», - констатує Bіld am Sonntag.

Видання Tagesspіegel am Sonntag зазначає, що відмовившись від вручення премії оргкомітет організації Wekrstadt Deutschland, що вручає «Квадригу», усе ж зберіг обличчя та престиж премії, який міг би похитнутися.

«...Між тим, весь процес підготовки виявив тотальний управлінський, організаційний хаос. Одні захищали до кінця рішення нагородити Путіна, інші члени оргкомітету виходили з нього на знак незгоди. Але ці дебати - вже прояв демократії. У Росії щось подібне було б апріорі неможливим. Можна лише сподіватися на те, що федеральний канцлер жодним чином не впливала на ухвалення цих рішень: спершу за Путіна, а згодом проти», - підсумовує Tagesspіegel am Sonntag.

Окрім цього, депутат німецького Бундестагу від партії Зелених Марілуізе Бек, експерт з питань Східної Європи та Росії, висловила своє здивування щодо нагородження премією «Квадрига»  Путіна, основоположника «керованої демократії» в Росії.

«Якщо оцінювати нагороду як знак тісної співпраці Німеччини та Росії, то «Квадригу» мали б вручити президенту Медведєву», - зазначила Бек в інтерв’ю німецькому виданню Die Welt.

Як пише видання, саме російський президент у своїх промовах неодноразово зазначав існування «правого нігілізму» та закликав до модернізації країни.

За інформацією Neue Zürcher Zeitung, лауреатами премії "Квадрига" є колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер (друг і партнер Путіна - Ред.), президент Ізраїлю Шимон Перес, і екс-президент України Віктор Ющенко.

Як повідомлялося, прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що скасування рішення про нагородження російського прем’єра Владіміра Путіна німецькою премією «Квадрига» не пов’язано з двосторонніми відносинами з Росією і Німеччиною та не вплине на них.

Нагадаємо, німецька неурядова організація скасувала своє рішення про нагородження російського прем’єра Владіміра Путіна премією "Квадрига".

Цю премію німецьке об'єднання Werkstatt Deutschland вручає щорічно 3 жовтня, в День об'єднання Німеччини, діячам і організаціям в політичній, громадській, економічній, науковій, медійній та культурній сферах. Нагорода присуджується за ініціативність і дух новаторства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.