НОВИНИ

У США вважають, що вибори 2012 року покажуть світу рівень демократії в України

Відкіт від демократії в Україні за останні два роки викликає занепокоєння на Заході, й уесь світ уважно стежитиме за парламентськими виборами 2012 року, які мають стати тестом на вектор розвитку України.

Про це заявив заступник помічника держсекретаря США, один з керівників Бюро державного департаменту США з питань демократії, прав людини та праці, що відповідає, зокрема, за регіон Європи, Центральної та Східної Азії Томас Мелія в інтерв'ю DT.UA.

«Аналіз ситуації в Україні — досить послідовний, якщо подивитися на оцінки мозкових центрів, урядів як в Америці, так і в Європі: всі ми поділяємо певне занепокоєння з приводу того, що в Україні протягом останніх року-двох відбувається відкіт із деяких ключових позицій», — сказав  Мелія.

«Погляньмо хоча б на вибори в 2010 році — президентські на початку року, а місцеві — наприкінці. Від перших до других ситуація змінилася. Другі були далеко не так добре проведені, як перші. Відзначалися проблеми із включенням кандидатів у бюлетені для голосування, зі складом виборчих комісій, зі зміною в останній момент правил проведення виборів, — усе це змусило спостерігачів, як українських, так і міжнародних, вважати, що відбулося погіршення якості виборчого процесу», — зазначив він.

«Наступні вибори, парламентські, вже на горизонті — вони призначені на кінець наступного року. І весь світ уважно спостерігатиме за ними, щоб зробити висновок, куди ж далі прямує Україна.», — попередив високопоставлений американський дипломат.

Нагадаємо, 1 липня газета Washington Post написала, що Гілларі Клінтон висловила занепокоєння, що судовий процес проти колишнього прем‘єр-міністра Юлії Тимошенко є політично вмотивованим.

Як відомо, американські бізнесмени та експерти переконані, що в Україні є щонайменше три критичні питання, вирішення яких визначить її статус. Зокрема, це корупція, справи проти Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та деяких інших екс-урядовців, а також виборче законодавство.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.