НОВИНИ

Путін заговорив про будівництво третьої нитки «Північного потоку»

Прем’єр-міністр Росії Володимир Путін не виключає будівництва третьої нитки газопроводу «Північний потік». Про це він зазначив під час спілкування з працівниками ВАТ «Магнітогорський металургійний комбінат», повідомляють у прес-службі уряду РФ.

«Зараз будуватиметься друга нитка газопроводу по дну Балтійського моря, так званий «Північний потік», Nord Stream. На черзі – «Південний потік», а може бути, ще одна черга «Північного потоку», тобто ринок забезпечений. Питання в економіці кожного проекту. Я впевнений, що у зв`язку з відновленням і світової, і російської економіки він буде тільки зростати, тут сумнівів немає жодних», - зазначив Путін, відповідаючи на питання, чи буде попит на трубну продукцію.

Російський прем’єр відзначив, що в Росії існує серйозна потреба в трубах великого діаметру для будівництва і ремонту нафто- і газопроводів.

«Мало того, що ми будуємо, і будуватимемо другу чергу, припустимо, ССТО (нафтопровід зі Східного Сибіру до Тихого океану). У нас величезний, просто величезний ринок поглинання цієї продукції, пов`язаний з ремонтами трубопровідного транспорту», - додав Путін.

Довідка.

«Північний потік» – новий маршрут експорту російського газу до Європи. Газопровід пройде через акваторію Балтійського моря від бухти Портова (район міста. Виборг) до узбережжя Німеччини (район місто Грайфсвальд). Протяжність газопроводу становитиме близько 1200 км. Введення в експлуатацію першої нитки «Північного потоку» продуктивністю 27,5 млрд. куб. м газу на рік намічено на 2011 рік. Завершення будівництва другої нитки газопроводу в 2012 р. призведе до збільшення його пропускної спроможності до 55 млрд куб м.

Нагадаємо, заступник глави Держдуми РФ, президент Російського газового товариства Валерій Язєв заявив, що Росія може перерозподілити газ, що транспортується через Україну для поставок по "Північному потоку".

5 травня прем'єр-міністр РФ Владімір Путін заявив, що задоволений завершенням роботи на морській ділянці будівництва першої нитки газопроводу «Північний потік» і назвав її «кватиркою» в Європу.

Раніше Путін заявляв, що Росія розглядає можливість будівництва на Чорному морі потужностей з виробництва скрапленого природного газу, як альтернативи морської частини газогону «Південний потік».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.