НОВИНИ

Обама дав Конгресу 36 годин, щоб розібратися з держборгом

Президент США Барак Обама вимагає від лідерів Конгресу США досягти згоди щодо збільшення гранично допустимого розміру держборгу до ранку суботи, 16 липня.

Як пише газета The Washington Post з посиланням на неназваного співробітника президентської адміністрації, глава держави зробив цю заяву ввечері в четвер, 14 липня, під час чергової зустрічі з конгресменами, присвяченій цій темі.

В іншому випадку, як заявив Обама, конгресменам доведеться з'явитися в Білий дім для подальших переговорів вже в найближчі вихідні.

Повідомляється також, що в п'ятницю, 15 липня, президент має намір дати прес-конференцію, присвячену прийняттю бюджету країни.

Представники Республіканської і Демократичної партій в Конгресі не можуть прийти до компромісу за проектом бюджету на 2012 фінансовий рік вже п'ять місяців. Демократи, які підтримують Обаму, намагаються домогтися підвищення ліміту держборгу і скасування податкових пільг для заможних американців, сподіваючись таким чином впоратися зі зростаючим дефіцитом бюджету. Республіканці наполягають на інших заходах - в першу чергу, на істотне скорочення державних витрат.

Проект бюджету має бути узгоджений і направлений на підпис Обамі до 2 серпня. В іншому випадку міністерство фінансів змушене буде оголосити технічний дефолт.

Рейтингове агентство Standard & Poor's попередило, що може знизити діючий кредитний рейтинг США AАА у зв'язку з тим, що переговори у Вашингтоні зайшли в глухий кут.

Раніше з подібним попередженням виступило рейтингове агентство Moody's.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.