НОВИНИ

Азаров надав загальнодержавного статусу сланцевому газу

Кабінет Міністрів України вніс доповнення до до переліку корисних копалин загальнодержавного значення. Як повідомили Тижню у прес-службі уряду, відповідну постанову було ухвалено 6 липня.

Урядова постанова містить доповнення Переліку корисних копалин загальнодержавного значення новими видами корисних копалин загальнодержавного значення у розділі горючі, підрозділах: газоподібні та рідкі, а також запропоновано доповнити розділ неметалічні, новим підрозділом - сировина для виробництва кристалічного кремнію.

Як зазначають в уряді, доповнено такі види корисних копалин загальнодержавного значення, як газ сланцевих товщ, газ центрально-басейнового типу щільних колекторів, бітум нафтовий, пісковик кварцитовидний.

Необхідність внесення змін до переліку корисних копалин загальнодержавного значення виникла у зв'язку з виявленням на території України у 2007 -2009 роках нових видів корисних копалин і затвердження їх запасів у ДКЗ.

В уряді вважають, це сприятиме ефективній реалізації державної політики у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр та розширення меж суб'єктів господарювання у сфері надрокористування, залученню інвестицій для потреб держави, закріпленню на законодавчому рівні таких видів корисних копалин загальнодержавного значення, як газ сланцевих товщ, газ центрально-басейнового типу щільних колекторів, бітум нафтовий, пісковик кварцитовидний.

Нагадаємо, у лютому Кабінет міністрів розглядав можливість виділення російсько-британській компанії ТНК-ВР ділянок у Донецькій, Дніпропетровській, Луганській областях для видобутку вугільного метану.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.