НОВИНИ

Януковича закликають не давати посади тим, хто не володіє українською мовою

Львівська обласна рада вимагає від президента Віктора Янукович припинити практику призначення на посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування осіб, які не володіють українською мовою. Про це повідомили у прес-службі ВО «Свобода».

Про це йдеться у зверненні до президента щодо системних порушень конституційного статусу української мови як державної.

Крім того, львівські депутати вимагають зобов'язати посадових і службових осіб органів державної влади вживати українську мову як мову офіційного спілкування.

«Передовсім це стосується державних посадовців найвищого рівня - прем'єр-міністра України М. Азарова, першого віце-прем'єр-міністра А. Клюєва, віце-прем'єр-міністра Б. Колеснікова, першого заступника глави Адміністрації Президента І. Акімової, міністра внутрішніх справ А. Могильова, народних депутатів України та багатьох інших високорангових чиновників, які нехтують вимогами Конституції України і чинного законодавства», - сказано у зверненні.

Так, пропонується вважати посадовців, які під час виконання службових обов'язків нехтують вимогами положення частини першої статті 10 Конституції України, такими, що не відповідають займаній посаді.

Також Львівська облрада закликала президента забезпечити право громадян на всій території України на одержання інформації українською мовою. Для цього пропонується, зокрема, виробити механізми підтримки українськомовних газет і журналів.

Депутати вказали протиправність рішень місцевої влади, «спрямованих на звуження сфери функціонування української мови, а також спроб русифікувати освітній і виховний процеси міністром Табачником та деякими чиновниками на місцях, зокрема, в Києві, Одесі, Донецьку, Макіївці й інших містах».

«Дійшло до того, що офіційні веб-сайти Луганської обласної ради та Луганської міської ради функціонують тільки російською мовою», всупереч відповідній урядовій постанові та спільному наказові Держкомтелерадіо і Держкомзв'язку.

Нагадаємо, у статті 10 Конституції України встановлено: "Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України". Відповідно до статті 11, держава "сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури…".

Зазначимо, що у травні народний депутат від БЮТБ Олександр Гудима закликав міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова подати у відставку через погане знання української мови, тому що вважає, що таким чином міністр не виконав доручення президента Віктора Януковича вивчити її.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.