НОВИНИ

Італія готова до масової приватизації заради порятунку зони євро

Міністр економіки і фінансів Джуліо Тремонті пропонує посилити план скорочення бюджетних витрат на період з 2011 по 2014 роки, включивши в нього серед іншого масову приватизацію.

Уряд Італії переконаний, що швидке ухвалення нового плану заспокоїть ринки і зупинить поширення боргової кризи на інші країни зони євро.

Заходи щодо посилення бюджетної рівноваги в прискореному порядку виносяться на розгляд спочатку верхньої, а потім нижньої палат парламенту.  Документ повинен бути прийнятий у п'ятницю. Разом з ним на голосування виноситься питання про довіру уряду.

Між тим глава італійського Центробанку Маріо Драгі запевняє, що італійські банки стабільні.

"Вони змогли пройти без особливих втрат через фінансову кризу, яка набагато сильніше вдарила по інших країнах. У нас залишаються значні ресурси: індивідуальна ініціатива, здатність до оновлення, енергія в роботі - ми повинні вірити в можливості зростання нашої економіки", - заявив Драгі.

Зазначимо, що план посилення бюджетної рівноваги, ухвалений урядом 30 червня, повинен дозволити заощадити 40 мільярдів євро і через три роки скоротити дефіцит бюджету до 0,2% проти 4,6% торік.

Однією із найбільших проблем Італії – борги. У третьої за величиною економіки єврозони рівень заборгованості становив до кінця 2010 року 119 відсотків ВВП, і це був, після Греції, найгірший показник у єврозоні.

Але насправді куди тривожніше цього відносного показника абсолютні розміри боргу, що перевищили зараз 1,84 трильйона євро.

Нагадаємо, навесні агенція Standard & Poor's (S&P) знизила рейтинг платоспроможності третьої за величиною економіки Європи та наблизило Італію на крок до боргової кризи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.