НОВИНИ

Санітарних норм не дотримують у кожному другому дитячому таборі

Генеральна прокуратура виявила суттєві порушення санітарних та епідеміологічних норм майже у кожному другому оздоровчому дитячому закладі. Про це Тижню повідомили у прес-службі Генпрокуратури.

«Результати (перевірки - ред.) засвідчили, що майже у кожному другому оздоровчому закладі виявляються суттєві порушення санітарних та епідеміологічних норм. Не забезпечено належний контроль за якістю харчування, термінами зберігання продуктів, не дотримуються санітарно-гігієнічні і технологічні правила при організації процесу приготування їжі», - говориться у повідомленні.

Виявлено випадки відкриття дитячих оздоровниць без дозволів органів санітарно-епідеміологічної служби. Зокрема ДП «Санаторій «Дніпровський» Дніпропетровської області, ДОТ «Лебяжий» Автономної Республіки Крим.

Генеральною прокуратурою з метою запобігання поширенню харчових отруєнь, інфекційних захворювань у дитячих оздоровчих закладах направлено вимогу до Державної санітарно-епідеміологічної служби щодо посилення нагляду за додержанням санітарно-епідеміологічних норм, контролю за якістю води, продуктів харчування та термінами їх зберігання.

Також доручено прокурорам регіонів провести перевірки належного виконання органами санітарно-епідеміологічної служби повноважень щодо держаного нагляду у сфері охорони життя здоров'я населення.

Перевірки з цих питань перебувають на контролі Генеральної прокуратури України.

Нагадаємо, починаючи 12 липня 74 дітей – громадян Росії та 11 дорослих з оздоровчого табору «Альбатрос» у селищі Любимівка Нахімовського району Севастополя були госпіталізовані з ознаками харчового отруєння.

Як відомо, 10 липня дітей з ознаками отруєння  госпіталізували з оздоровчого табору Чернігівського обласного спортивно-фізкультурного товариства «Колос» та з оздоровчого табору «Салют» у Приморському районі Запорізької області.

Окрім цього, до інфекційного відділення центральної обласної лікарні міста Бургас (Болгарія) з симптомами гострого гастроентероколіту потрапило близько 40 дітей. За попередньою інформацією, серед них 10 українців. За повідомленням МЗС, українських дітей вже виписали з лікарні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.