НОВИНИ

Греції знадобиться новий транш кредитів ЄС і МВФ

Греції потрібен новий транш кредитів ЄС і МВФ до 15 вересня. Про це заявив міністр фінансів країни Евангелос Венізелос на прес-конференції у вівторок, 12 липня.

Греція рефінансує 350-мільярдний борг за рахунок 110-мільярдної кредитної підтримки ЄС і МВФ. Черговий транш обсягом у 12 мільярдів євро повинен бути отриманий в найближчі дні в обмін на прийняту в червні 28-мільярдну програму бюджетної економії до 2015 року і 50-мільярдний приватизаційний пакет.

При цьому оприлюднені в понеділок дані свідчать, що бюджетна ситуація в Греції погіршується і, можливо, потребуватиме нових скорочень витрат для того, щоб укластися в поставлене завдання і отримати вересневий транш. Без чергового траншу Греція була б змушена оголосити дефолт по державному боргу.

За словами Венізелос, Греція прийме всі необхідні заходи для того, щоб реалізувати схвалену програму економії, включаючи приватизацію державних активів. Однак, за його словами, країні як і раніше необхідна зовнішня підтримка для боротьбизі спекулянтами, що ставлять метою ослаблення єврозони.

«Всі знають, що проблема не в Греції. Греція лише привід для атаки на євро», - зазначив Венізелос.

Міністри фінансів країн ЄС не змогли домовитися напередодні про нові кредитидля Греції, який допоможе країні рефінансувати борг після 2012 року, коли закінчиться термін поточного кредитування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.