НОВИНИ

На Луганщині будівлю дитсадка віддали УПЦ МП

В Алчевську Луганської області будівлю дитсадка віддали в безкоштовну оренду на 49 років для потреб релігійній організації «Парафія Свято-Миколаївського храму» УПЦ (Московського патріархату).

За таке рішення проголосувала міськрада Алчевська, де більшість складають представники Партії регіонів. Проти виступили члени ПСПУ та комуністи.

Зокрема, будівлю колишнього дитсадка №31 у 2004-му закрили через відсутність дітей.

Депутат Микола Кириченко, який пропонував передати будівлю алчевському краєзнавчому музею, називає такі дії міськради не інакше як корупцією, згадуючи, що настоятель Свято-Миколаївського храму, протоієрей Олександр Устименко, агітував на виборах за нинішнього мера Алчевська.

«Я вважаю, що це офіційний хабар протоієрею Олександру Устименку за його активну участь в передвиборчій кампанії по агітації за одного з кандидатів. Він агітував за кандидата Чуба на посаду міського голови. Це виражалося не лише у словесній формі, а й в бігбордах, розміщених на центральних вулицях міста», – зазначив Кириченко.

Сам священик закиди у корупції відкидає. Каже, що ніяких домовленостей з міською владою не мав. Між тим визнає: агітаційні білборди з його зображенням існували.

Що ж до використання будівлі дитсадка, то в ній планують розмістити православний навчально-освітній центр. Через два місяці, прогнозує протоієрей, розпочнеться реконструкція будівлі.

«У нас там буде недільна школа. Для дітей організуємо різні гуртки. Крім того, створимо реабілітаційний центр для дітей-інвалідів. І спортом будемо займатися», – зазначив протоієрей.

Позицію церкви в даному випадку підтримує і начальник міського управління освіти Олена Колосовська. Будівля вкрай занедбана і вже декілька років пустує. За словами посадовця, у центрі міста й так вистачає дитсадків. А в православному навчально-освітньому центрі зможуть отримувати допомогу наркозалежні діти.

«Є діти, які втратили орієнтири в житті, тобто це і наркозалежність. Можливо, створення центру дозволить, в якісь мірі, вирішувати в комплексі такі питання», – додає вона.

Опоненти передачі будівлі релігійній організації нагадують, що за Конституцією церква відділена від держави, а значить і від школи.

Нагадаємо, глава комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Володимир Яворівський повідомив, що підконтрольна Москві Українська православна церква захопила дві стародавні церковні святині - Михайлівську церкву і Вознесенський собор у Переяславі-Хмельницькому.

Окрім цього, представники УПЦ МП силоміць намагались захопити український храм у селі Кам’янка Донецької області. Пізніше вони подали до суду, щоб перевести церкву під свою юрисдикцію. Священнослужителі Київського патріархату не згодні з цим, адже вони протягом останніх 16 років своїми силами відбудовували церкву.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.