НОВИНИ

Бжезінський: Демократизація України піде на користь Росії

Наступні 5 років будуть вирішальними для України, а подальша демократизація її, якщо вона буде, позитивно вплине на Росію. Про це заявив колишній секретар Ради держбезпеки США Збіґнєв Бжезінський під час конференції: «Як впливає українське керівництво на майбутнє країни?» у Вашингтоні.

«Якщо наступні 5 років призведуть до подальшої консолідації української державності, російське мислення зміниться кардинально, приблизно так, як змінилося російське ставлення до Польщі тільки через кілька десятиліть після більшовицької революції. Тільки в 1950-60-х роках Росія нарешті почала бачити Польщу як справді окрему країну, окрему державу, з якою бажано мати добрі відносини і яка не відмовиться від своєї незалежності заради одностороннього визначення цих відносин», – зазначив Бжезінський.

За його словами, це покращить відносини з Росією і з Заходом.

«Якщо це станеться, тоді відбудеться ще одна дуже бажана річ: кращі відносини України з Росією, уникнення конфронтації з Росією можуть мати парадоксальний наслідок – відбудеться не лише консолідація незалежності України, але й поліпшаться українські відносини з Заходом, і це, у свою чергу, спонукає такі самі процеси в Росії. Україна, яка має добрі відносини з Росією, але все ж зближується з Заходом, разом із ЄС матиме поглинаючий ефект на власний погляд Росії на її довгострокове майбутнє», – додав Бжезінський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.