НОВИНИ

Рада підняла ціни на суди

Верховна Рада прийняла закон «Про судовий збір». За прийняття документу проголосували 238 карток народних депутатів.

Як повідомляє ЛІГАБізнесІнформ, згідно з документом, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви, іншої заяви, передбаченим процесуальним законодавством, апеляційної та касаційної скарг, заяв про перегляд судового рішення, про скасування рішення третейського суду, про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заява про перегляд судових рішень Верховним судом України. Також судовий збір справляється за видачу судами документів.

Збір стягується у відсотковому співвідношенні від мінімальної заробітної плати до ціни позову, а також у фіксованому розмірі.

При цьому визначено ряд заяв, за який судовий збір не стягується.

Коментуючи прийняте парламентом рішення на брифінгу, віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко нагадав, що в 2003 році, в тому числі з його ініціативи, була введена арифметична шкала судового збору щодо позовів до журналістів.

«Мова йшла про те, що якийсь чиновник або суддя хоче закрити газету, він виставляв позов, наприклад, мільйон. Суд приймав рішення, що його газета так образила, що він не спить ночами, нічого не робить, з газети вимагали 500 000. Де регіональна газета візьме 500 000? Вона закривалася. Навіть київські газети закривалися - відомий приклад «Вечерних вестей», - зазначив Томенко.

Він нагадав, що відповідно до прийнятого в 2003 році законом, якщо позов чиновника до ЗМІ становив «фантастичну суму, наприклад, більше 300 мінімальних зарплат», чиновник повинен був сплатити судовий збір у розмірі 10%.

«Сьогодні Партія регіонів радісно відновила дію старої норми, і тепер нашого закону, який захищав, перш за все, друковані ЗМІ, немає. Якщо президент підпише цей законопроект, мій прогноз сумний: на місцевому рівні ми станемо свідками закриття цілого ряду опозиційних друкованих ЗМІ», - додав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.