НОВИНИ

Одеська телекомпанія просить Януковича захистити її від силовиків

Одеська незалежна телекомпанія «Круг» звернулася до президента Віктора Януковича з проханням «припинити тиск силовиків» на телекомпанію з метою її виселення із приміщення по вул. Єврейській, 4, яке вона займає протягом 12 років.

Про це йдеться в оприлюдненій сьогодні заяві одеської незалежної телекомпанії «Круг».

У заяві зазначається, що міська влада Одеси на чолі з мером Олексієм Костусєвим залучила правоохоронні органи «для чинення політичного тиску на незалежну телекомпанію «Круг» з метою примусити мовчати журналістів, які мають принципову позицію і правдиво висвітлюють події, що відбуваються в місті».

Влада, йдеться в документі, підключила до справи Київський РВВС Одеси, начальник якого Сергій Плохинов «вимагає у керівництва телеканалу негайно надати правовстановлюючі документи, посилаючись на якусь кримінальну справу, в якій ТРК «Круг» ніяк не фігурує».

З урахуванням неухильних спроб влади закрити телеканал «Круг», зазначається в заяві, творчий колектив ТРК, раніше позбавлений приміщення рішенням сесії Одеської міськради, повторно подав звернення до генпрокурора Віктора Пшонки, президента Віктора Януковича як гаранта Конституції України, в чиєму прямому підпорядкуванні перебувають силові міністерства і відомства, з вимогою «припинити тиск силовиків, а також сприяти телекомпанії у швидкому вирішенні конфлікту в правовому полі, не допустити штурму і захоплення незалежної одеської телерадіокомпанії «Круг».

«ТРК «Круг» має безумовну довіру одеситів впродовж багатьох років, забезпечуючи право кожної людини на вільний доступ до інформації в Україні. Проте незалежна позиція телекомпанії, критичні матеріали і вислови простих одеситів не влаштовують міського голову Одеси О.Костусєва, про що він неодноразово публічно висловлювався.

На телефони наших співробітників надходили і продовжують надходити анонімні погрози і вимоги пом’якшити тональність щодо міського голови», - наголошується в документі.

Копії звернення ТРК «Круг» також подані до Міжнародної організації «Репортери без кордонів», Бюро демократичних інститутів і прав людини, Міжнародної Гельсінкської Федерації з прав людини, Міжнародної Федерації прав людини, Комітету захисту журналістів та в інші організації.

Зазначимо, що сьогодні пройшли обшуки у редакції харківського видання «Главное». Журналістів не випускали із офісу більше 9 годин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.