НОВИНИ

У Пшонки пояснили, чому неохоче порушують справи за зверненнями журналістів

Прокуратура неохоче порушує кримінальні справи за статтею 171 Кримінального кодексу (перешкоджання журналістській діяльності), тому що не має досвіду розслідування таких справ.

Про це сказав заступник генпрокурора Євген Блажівський під час засідання міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.

"Дійсно розслідування кримінальних справ за ст. 171 - це є нове. Не було раніше такого складу злочину в кримінальному кодексі, і досвід розслідування не такий великий, тому й справ порушено не так багато", - зазначив він.

За його словами, прокуратура до кінця року ініціює узагальнення фактів про відмову і про порушення кримінальних справ за статтею 171.

"І, можливо, з Вищим спеціалізованим судом дамо якесь роз'яснення, узагальнення, що є такими фактами, а що - ні, та як суд це підтверджує", - додав він.

Таке узагальнення, на думку Блажівського, буде корисним, воно допоможе і слідчим правильно кваліфікувати злочини, і суддям правильно приймати рішення у таких справах, і журналістам.

Прокурор також додав, що рішення ще залежатиме від того, чи діяв журналіст в межах пристойності.

За словами Блажівського, у Генпрокуратурі справами про порушення прав журналістів займаються кілька підрозділів. Генпрокурор створив робочу групу, до якої ввійшли представники всіх цих підрозділів, і яку очолив один із заступників Віктор Занфіров.

"Ця група надаватиме методичну допомогу представникам місцевих прокуратур при розгляді таких питань", - повідомив Блажівський.

Нагадаємо, 7 липня відбулося перше засідання Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів, яка створена 6 липня згідно з указом президента.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.