НОВИНИ

У Харкові журналістів утримували в офісі без їжі понад 9 годин

Харківська правозахисна група вважає поводження правоохоронців із журналістами видання «Главное» тортурами.

Про це на брифінгу під будівлею, у якій розташована редакція інтернет-видання та однойменної газети, повідомила представник Харківської правозахисної групи Інна Захарова.

Вона зазначила, що правозахисники вбачають у діях харківського УБОЗу безліч порушень чинного законодавства України, зокрема: Закону України "Про інформацію", Цивільного та цивільно-процесуального Кодексів.

"Ми підтверджуємо, що в порушення всіх існуючих норм, в будинок не були допущені адвокати, які представляють інтереси працівників різних структур, що знаходяться за адресою Сумська, 88" - зазначила Захарова.

Представник Харківської правозахисної групи підтвердила численним журналістам, які зібралися на вулиці біля редакції видання, що адвоката редакції не пустили в будівлю.

"Відзначу, що люди знаходяться в будівлі більше 9 годин без їжі - ми розцінюємо це тортурними умовами", - констатувала Захарова.

За її словами, про події телеграмою повідомлено Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніну Карпачову. Повною інформацією про цю подію у Харкові володіють і представники міжнародної організації "Репортери без кордонів".

Як зазначила представник ХПГ, випадок із силовим захопленням редакції "Главного" - яскравий приклад прямого тиску на пресу.

"Упевнена, що дії харківської міліції завдали величезної шкоди іміджу Харкова напередодні Євро-2012, - заявила Захарова, - Резонанс, який вже набув факт захоплення редакції в пресі, змусить журналістів з європейських країн задуматися над тим, а чи гарантує їм влада в Україна безпеку роботи в Харкові і в Україні в цілому".

Нагадаємо, з 10:00 сьогоднішнього дня тривають "слідчі дії" в будівлі на вулиці Сумській у Харкові, де серед інших офісів знаходяться редакції газети та інтернет-сайт "Главное".

Обшук в редакції був закінчений близько 12:00. Тим не менш, до цих пір журналістам заборонено залишати офіс.

Випуск чергового номера газети "Главное" зірвано.

О 20.15 журналісти "Главного" повідомили, що їм дозволили покинути офіс.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.