НОВИНИ

Електронний уряд коштує Естонії 20–30 млн євро на рік

Процеси побудови новітньої демократичної державності в Естонії та впровадження електронного врядування відбувалися паралельно. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» розповів міністр економіки та комунікацій Естонії Юхан Партс.

Говорячи про інвестиції, яких потребує запровадження е-урядування, Юхан Партс сказав: «На це потрібно небагато грошей. Щороку на електронне врядування ми витрачаємо близько 1% ВВП – 20–30 млн євро. Ці гроші спрямовуються на різні довготривалі проекти, тому що за один раз не можна зробити всього».

При цьому він відзначив, що уряд намагається розвивати інтернет-мережу цілої країни. «Ми розуміємо, що найближчі 5–10 років людині незалежно від того, що вона робитиме, інтернет буде потрібний. Маємо мету до кінця 2012-го забезпечити з будь-якої точки Естонії доступ зі швидкістю 100 мегабайтів за секунду. Поки що стандарт тримається на рівні 2 мегабайти за секунду. Це потрібно для того, щоб усі без винятку естонці могли вільно користуватися всіма електронними послугами», - відзначив Юхан Партс.

Детальніше читайте у матеріалі «Електронна демократія» у №28 Тижня.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.