НОВИНИ

Для Євро-2012 в Україну без мита хочуть ввозити вибухівку, шкіру та шини

В Україні на законодавчому рівні можуть пролобіювати сумнівну схему ввезення/вивезення товарів під Євро-2012. Про це пише Дмитро Вовнянко у черговому числі "Українського тижня".

"Перелік товарів із додатка до законопроекту № 8443 скидається на гумористичний роман, якщо пам’ятати, що йдеться не про будівництво військової бази на безлюдному острові, а про організацію футбольного чемпіонату", - пише автор.

Наприклад, додаток містить шість аркушів переліку харчових товарів, а також комбінації або чохли для суконь та спідниць, труси, нічні сорочки, природний графіт, граніт, порфір, базальт, пісковик та інші камені для монументів чи будівництва, вироби для влаштування феєрверків, сигнальні, дощові та протиградові ракети, суміші, препарати та заряди для вогнегасників, готові вогнегасні гранати і бомби, гальмiвнi гiдравлiчнi рiдини та iншi готовi рiдкi сумiшi для гiдравлiчних трансмiсiй, натуральне й штучне хутро та вироби з нього, музичні інструменти тощо.

Не залишилися поза увагою ліки, мило, гігієнічні засоби та фотографічні товари, але їх використання під час проведення Євро-2012 принаймні має логічне пояснення, йдеться у матеріалі.

Крім цього, відзначає автор, мають намір звільнити від сплати мита при перетині державного кордону такі види товарів, як «сполуки ртуті, неорганічні або органічні, крім амальгам», «самохідні бульдозери з неповоротним та поворотним відвалом, грейдери, планувальники, скрепери, механічні лопати, екскаватори, одноківшові навантажувачі, машини трамбувальні та дорожні котки» тощо.

Автор також відзначає, що законопроект № 8443 пропонував звільнити від оподаткування не лише ввезення, а й вивезення означених товарів, причому не всіма суб’єктами, а УЄФА, особами, призначеними УЄФА, або учасниками чемпіонату (крім збірної України).

Детальніше читайте у матеріалі «Товар-Євро-товар» у №28 Тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.