НОВИНИ

У Табачника виправдовуються щодо української мови в молодших класах

Міністерство освіти, науки, молоді та спорту заперечує інформацію, поширену Центром освітнього моніторингу щодо зменшення кількості годин для вивчення державної мови у початковій школі.

«МОНмолодьспорт інформує громадськість, що кількість годин на вивчення української мови у школах з вивченням російської чи іншої мови національної меншини збільшено на одну годину у 1-му і 2-му класах та на дві години у 3-му і 4-му класах», – повідомляє прес-служба.

За інформацією міністерства, ці зміни затверджені наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 10.06.2011 №572 «Про Типові навчальні плани початкової школи», які набирають чинності, починаючи з 2012/2013 навчального року.

«Хочеться звернути увагу, що сьогоднішні «експерти», які вчора самі складали діючі навчальні плани, мабуть, раніше не вважали українську мову «потужним інструментом розвитку особистості», оскільки штучно зменшили години на її вивчення в школах, які додатково вивчають російську чи іншу мову національних меншин, на цілих шість годин. У нових навчальних планах Міністерство відновило норму – 28, а не 22 години», – йдеться в повідомленні прес-служби.

Як повідомляє міністерство, порівнюючи Базові навчальні плани зразка 2005 (діюча редакція) та 2011 р. можна відзначити, що загальна кількість годин на освітню галузь «Мови і літератури» не змінилася – 35 годин. Навчальні години у Типових навчальних планах були розподілені між предметами: на українську мову відведено в школах з навчанням українською мовою (де вивчення мови відбувається фактично на всіх предметах) – 28 годин, на іноземну мову – 7 годин.

Разом з тим, повідомляє МОН, при складанні робочого навчального плану навчальні заклади мають змогу використовувати додаткові години на посилення інваріантної (обов’язкової) складової, в тому числі й на вивчення української мови.

Додатково повідомляють, що формат освітньої галузі «Людина і світ» змінено за рахунок введення нових освітніх галузей «Природознавство» і «Суспільствознавство». Причиною таких змін стали результати участі українських школярів у міжнародному порівняльному дослідженні природничо-математичної освіти «TIMMS-2007», які виявились досить низькими в частині саме природничої освіти учнів 4 класів (26 місце).

«Виникає одне запитання: якими джерелами користувалися «експерти», роблячи свої висновки? Якщо вони бажають знати правдиву інформацію, то нехай звертаються до сайту МОНмолодьспорту. А якщо з ранку до вечора сидіти і шукати промахи і недоліки Міністерства, бо за це платять гроші – то треба ж щось знаходити, це було б корисно. Але коли не знаходять - то вигадують. Все залежить від настрою та фантазії «експертів», –заявив заступник міністра Борис Жебровський.

Нагадаємо, Центр освітнього моніторингу повідомив, що Міністерство освіти, молоді та спорту затвердило Типові навчальні плани для початкової школи, в яких зменшило кількість годин для вивчення державної мови

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.