НОВИНИ

Кабмін не зміг укласти мирову угоду з Vanco

Кабінет міністрів перервав переговори з Vanco про укладення мирової угоди, повідомляє Коммерсант-Украина.

Як повідомили у Міненерго, переговори між компанією Vanco Prykerchenska з одного боку і Кабміном, Міненерго і Мінприроди з іншого, припинені з обопільної згоди. У міністерстві не стали уточнювати причину.

У той же час джерело видання, знайоме з ходом переговорів, заявило, що сторони не змогли домовитися про юридичне закріплення довгострокових гарантій захисту інвестицій Vanco у розмірі $20 млрд. Після чого було прийнято рішення продовжити розгляд між сторонами в суді.

Нагадаємо, у квітні міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що уряд затвердив мирову угоду з Vanco. Тоді він запевняв, що угода буде підписана в квітні. 

19 жовтня 2007 року між Кабміном і компанією Vanco International (Бермудські острови) було підписано угоду про розподіл продукції з Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря.

Vanco International передала усі права і зобов'язання з СРП Vanco Prykerchenska (Віргінські острови).

Це стало основною причиною розриву з боку Кабміну угоди і початку міжнародного розгляду, позивачем у якому виступила Vanco Prykerchenska.

Vanco International є 100%-ою дочірньою компанією Vanco Energy Company (США).

Vanco Energy володіє тільки 25% Vanco Prykerchenska, іншими власниками виступають: корпорація ДТЕК (Донецьк), інвестиційна компанія Integrum Technologies Ltd (Австрія), а також компанія Shadowlight Investments Ltd російського бізнесмена Євгена Новіцького на паритетних засадах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.