НОВИНИ

Росії та НАТО не вдалося домовитися щодо ПРО

Вирішення розбіжностей між Росією і НАТО щодо питання про протиракетну оборону відкладено як мінімум на рік. Після зустрічі в понеділок, 4 липня, у Сочі генсек НАТО висловив сподівання, що домовитися вдасться на саміті в Чикаго.

"У частині ПРО ми починаємо дивитися на речі однаково (...). Сподіваюся, що всі ми зустрінемося менш ніж через рік на саміті НАТО в Чикаго і зможемо домовитися щодо рішення в області ПРО", - заявив Расмуссен на прес-конференції після виїзного засідання ради НАТО-Росія на рівні постійних представників.

Генсек НАТО додав, що сторони розповіли один одному про деякі конкретні плани, пов'язані з протиракетною обороною, однак викласти подробиці публічно він не має права.

Перед початком зустрічі Андерс Фог Расмуссен заявив, що співпраця в сфері ПРО - це складне питання, і Росія з НАТО вже зрозуміли, що їм потрібен "не швидкий, а кращий результат".

У свою чергу міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що переговори щодо ПРО йдуть "не так легко і швидко, як багато хто сподівався після Лісабонського саміту".

Нагадаємо, у листопаді 2010 року в Лісабоні Росія і альянс домовилися, що вивчать можливості співпраці у створенні європейської протиракетної оборони. Однак протягом наступних місяців переговори, за визнанням постійного представника Росії при НАТО Дмитра Рогозіна, зайшли в глухий кут.

НАТО наполягає, що нова ПРО не загрожуватиме безпеці Росії, однак Москва вважає появу в Європі нових протиракетних систем порушенням стратегічного балансу сил в регіоні і вимагає письмових і технічних гарантій, що система не буде здатна збивати російські ракети.

Росія пропонує свою участь у створенні нової ПРО, але в НАТО називають неприпустимою ситуацію, при якій учасникам військового блоку довелося б спиратися при забезпеченні своєї безпеки на треті сторони.

9 червня в Брюсселі відбулося засідання ради Росія-НАТО на рівні міністрів оборони, в ході якого сторонам так і не вдалося зблизити свої позиції.

Саміт НАТО в Чикаго запланований на середину травня наступного року.

Як заявив тиждень тому Рогозін, якщо до початку саміту не вдасться домовитися щодо ПРО, то президент Росії, хто б ним не став на той час, на саміт не поїде, і Росія займеться створенням власної окремої системи протиракетної оборони.

Зазначимо, що у червні цього року у Страсбурзі президент Віктор Янукович заявив, що Україна не братиме участі у європейській системі протиракетної оборони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.