НОВИНИ

У Львові відкрили пам’ятник розстріляним професорам

3 липня у Львові на Вулецьких пагорбах урочисто відкрили пам’ятник відомим науковцям, яких розстріляли німецькі нацисти 4 липня 1941 року.

Основна ідея пам’ятника – це арка з камею та десяти кубів з римськими цифрами, які символізують десять заповідей Божих, причому куб з цифрою «V» («Не убий») порушений.

На урочистості приїхали чимало представників із польської сторони, зокрема і президент Вроцлава Рафал Дуткєвіч.

Урочистості відкривав ректор Національного університету «Львівська політехніка» Юрій Бобало, який у своєму вступному слові розповів історію подій, нагадав, що серед цих розстріляних - такі відомі особистості, як професор Казимир Бартиль (був ректором «Львівської політехніки»), професор Володимир Круковський, Роман Віткевич, Антоні Цєшинський, Антоні Ломніцький та інші.

«Знищено людей, які займалися хімією, математикою, інженерією, медициною, тобто тих, хто мав приналежність до інтелігенції. Трагедія Вулецьких пагорбів – незагоєна рана нашої нової історії. Це той випадок, коли час не лікує», - зазначив Бобало.

У своєму виступі міський голова Львова Андрій Садовий наголосив, що в місті мешкали багато народностей, але жили мирно і привітно, ніхто не очікував, що може принести німецький режим.

«Інтелігентні, розумні люди завжди становлять небезпеку для тоталітаризмів, адже є джерелом правдивих знань. Тоталітарні режими завжди знищували мудрих людей», - зазначив міський голова Львова.

Президент Вроцлава Рафал Дуткєвіч сказав, що цей пам’ятник є добрим знаком дружби між українцями і поляками.

«Наука немає національностей, хоч виражається мовою, яка немає окремого народу», - сказав він.

Як повідомлялось, у Львові 26 червня близько 40 тисяч віруючих Української греко-католицької церкви (УГКЦ) взяли участь у богослужінні з нагоди 10-ї річниці візиту Папи Римського Іоанна Павла II в Україну. Папа Римський Іоанн Павло II відвідав Україну з 5-денним візитом в червні 2001 року. Він побував у Києві та Львові.

Нагадаємо, Іоанн Павло II увійде в українську історію як той, хто беатифікував мучеників комунізму.

1 травня у Ватикані Папа Римський Бенедикт XVI зачислив до лику блаженних Католицької церкви свого попередника Івана Павла ІІ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.