НОВИНИ

Греція отримає більше 17 мільярдів доларів

Міністри фінансів країн єврозони схвалили надання Греції чергового траншу кредиту для порятунку економіки. У наступні два тижні Афіни отримають більше сімнадцяти мільярдів доларів термінової допомоги, щоб вчасно здійснити боргові платежі та уникнути банкрутства.

Міністр фінансів Греції Евангелос Венізелос привітав рішення міністрів і сказав, що це "посилить міжнародну платоспроможність країни". ін також додав, що нині для країни вкрай важливо втілити в життя рішення, ухвалені парламентом.

Натомість міністр фінансів Польщі, яка зараз головує в ЄС, Яцек Ростовськи розкритикував те, як ЄС бореться із грецькою борговою кризою. На його думку, занадто багато уваги приділяють заходам економії і занадто мало – економічному зростанню. Крім того, польський міністр фінансів сказав, що деякі країни зони євро виявили "надзвичайну короткозорість", виступаючи проти підтримки Греції.

Нагадаємо, раніше попри запеклі протести на вулицях Афін, грецький парламент ухвалив програму скорочення державних витрат, як цього вимагали Міжнародний валютний фонд та Європейський Союз.

За тиждень міністри фінансів єврозони зустрінуться, щоби обговорити надання Греції нової позики. Але, як прогнозують, навряд чи вони зуміють домовитися, тож рішення, найімовірніше, відкладуть до вересневої зустрічі.

Очікують, що переговори будуть складними, оскільки деякі країни, як-от Німеччина, вимагають, щоби тягар грецьких боргів частково розділили приватні інвестори. Зокрема, йдеться про те, щоби банки, страхові компанії та пенсійні фонди купували нові грецькі державні цінні папери.

Побоювання, що грецький дефолт спричинить шокові хвилі у багатьох регіонах світу, змусили США закликати європейських лідерів до рішучих дій. "Ми сподіваємося, що європейські лідери забезпечать сильну, гнучку та ефективну відповідь Європи на кризу", - сказала держсекретар США Гілларі Клінтон, перебуваючи в суботу в Мадриді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.