НОВИНИ

Колишній президент Криму повернувся з російского вигнання для продовження «правого дєла»

До Сімферополя 2 липня прибув перший та останній президент Республіки Крим Юрій Мєшков. До Криму він повернувся після 16 років вигнання, які він провів у Москві.

На сімферопольському залізничному вокзалі екс-президента автономної республіки зустрічали кілька його колишніх соратників із Республіканського руху Криму, який у середині 1990-х років контролював владу на півострові.

Юрій Мєшков відмовився спілкуватися з журналістами, пообіцявши зробити це після того, як врегулює родинні питання.

Разом з тим, Мєшков передав через зустрічаючих соратників, що має намір після 6 липня провести низку зустрічей із кримськими виборцями і вважає за доцільне ініціювати кампанію з відновлення колишньої кримської конституції зразка 1992 року, яка гарантувала Криму конфедеративні стосунки з Україною.

Лідер кримських сепаратистів Юрій Мєшков обіймав посаду президента Республіки Крим із лютого 1994-го по березень 1995 року, коли за рішенням центральної влади України посада кримського президента була ліквідована.

Нагадаємо, у січні 1994 року Юрій Мєшков, під час свого виступу в російській Держдумі закликав включити Крим до складу Росії. Після цього заклику російська військова розвідка почала готувати в Криму операцію з відокремлення півострова від України за схемою, вже апробованою в Придністров’ї.

Розвідка ЧФ РФ фактично діяла як штаб з координації зусиль усіх сепаратистських сил у Криму. Її стараннями очиналося створення незаконних збройних формувань, з’явилися російські козаки, етнополітичні організації на кшталт «Русского движения Крыма».

 На той час Мєшков з прибічниками у Криму відігравав роль Судетської німецької партії, котра свого часу виконала важливу місію зі знищення незалежної Чехословаччини.  

Після втечі до Москви, тодішній мер російської столиці Юрій Лужков подарував Мєшкову квартиру за проведену в Криму «роботу».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.