НОВИНИ

Глава Європейського суду вказав Україні на її недоліки

Голова Європейського суду з прав людини Жан-Поль Коста вказав на два системні недоліки українського правосуддя.

Перший такий недолік, вважає Коста, – невиконання рішень місцевих судів, що вказує на те, що судова система не працює належним чином.

Другий недолік ще серйозніший, заявив Коста. Він стосується умов утримання людей під вартою і, зокрема, можливостей судового перегляду справ, що привели до ув'язнення людей, тобто це стаття 5 Конвенції про права людини.

Відповідаючи на запитання щодо резонансних судових справ проти Юрія Луценка та Юлії Тимошенко, голова Європейського суду з прав людини Жан-Поль Коста зазначив, що він не може коментувати справи, які зараз перебувають у судовому розгляді. Однак, Коста запевнив, що коли Європейський суд із прав людини розглядатиме такі «делікатні справи», то буде абсолютно неупередженим, як до однієї так і до іншої сторони.

На сайті Європейського суду з прав людини є інформація про те, що справу «Юрій Луценко проти України» взяли у пріоритетне впровадження.

Нагадаємо, лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко звернулася до Європейського суду з прав людини щодо неправомірності порушення проти неї кримінальних справ.

Раніше перший заступник глави партії «Батьківщина» Олександр Турчинов заявляв, що захист Юлії Тимошенко проситиме Європейський суд з прав людини розглянути справу екс-прем'єра за прискореною процедурою.

17 червня Генпрокуратура передала до Печерського суду кримінальну справу за обвинуваченням Юлії Тимошенко у перевищенні службових повноважень при укладенні газових контрактів з Росією у 2009 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.