НОВИНИ

Україні не вдасться підписати угоду про асоціацію з ЄС до кінця року

Посол Польщі в Україні Генрик Літвін вважає технічно неможливим підписання угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом до другого півріччя 2012 року. Про це він сказав в інтерв'ю виданню "Комерсант-Україна".

За словами посла, у Польщі вважають, що переговорний процес за цією угодою завершиться в 2011 році. Однак,він пояснює, що для підписання договору треба буде пройти складну бюрократичну процедуру.

"Текст документа потрібно перекласти на 22 мови, потім його має бути перевірено у столицях країн-членів ЕС. Все це вимагає часу, тому підписання договору про асоціацію технічно можливе не раніше другої половини 2012 року", - вважає Літвін.

"Але я хочу підкреслити, головне - завершити переговірний процес. Після того як текст договору буде погоджено на політичному рівні, його підписання буде тільки питанням часу", - зазначив він.

Посол заявив, що ЄС ще не готове говорити про конкретику стосовно України, однак у Європі ні в кого немає сумнівів, що в України є європейська перспектива й членство країни в Євросоюзі можливе.

Нагадаємо, 1 липня Польща почала головувати в Європейському Союзі.

Її головування триватиме до 1 січня 2012 року, після чого її змінить Данія.

Посол Польщі Літвін упевнений в ефективності головування Польщі в ЄС для євроінтеграції України.

Як заявив у травні керівник бюро національної безпеки Польщі Станіслав Козей, Україна знаходиться на завершальному етапі підготовки тексту угоди про асоціацію з Європейським союзом.

Зазначимо, що в Україні розраховують на підписання угоди про асоціацію з ЄС у грудні поточного року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.