НОВИНИ

У Львові вшанували пам'ять розстріляних гітлерівцями членів уряду ОУН

У Львові 30 червня у 70-ту річницю проголошення Акта відновлення Української державності, відбулася панахида на могилі міністра лісівництва Державного правління України під проводом Ярослава Стецька Андрія П’ясецького та 28 членів ОУН, розстріляних гітлерівцями. Про це повідомляє прес-служба ВО «Свобода».

Разом зі священиками у молебні і покладанні квітів на Кортумовій горі взяли участь голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, секретар Львівської міської ради Василь Павлюк, начальник головного управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації  Роман Кураш, депутати Львівської обласної ради Юрій Зірченко, Святослав Шеремета, Андрій Холявка, Олеся Байко, громадські діячі.

«Ми сьогодні прийшли на місце ймовірної страти, а також місце поховання членів уряду держави, яку проголосили 30 червня 1941 року у Львові, Їх стратили гітлерівські окупанти. На жаль, дуже мало українців знають про справжню мету і сенс цієї події, яка сталася 70 років тому. ОУН не визнають на державному рівні як організацію, яка боролася за незалежність України. Проголошення Акта 30 червня свідчить про справжню місію ОУН – використання найменших шансів задля здобуття незалежності України та добра своєї нації,  – зазначив Панькевич.

За словами, письменника і громадського діяча Ігоря Калинця, люди, які віддали своє життя за Батьківщину, не мають гріха.

«Тому наша панахида має радше символічний характер – насправді ми маємо звертатися до тих людей, які тут лежать: моліться перед лицем Всевишнього, щоб Україна стала справді незалежною державою, щоб ваша жертва не була марною», - зазначив Калинець.

Як повідомлялось, 30 червня виповнилося 70 років від дня проголошення у Львові Акту відновлення української держави. Зокрема, Українські національні збори, які складалися з представників усіх українських земель, ухвалили рішення про повернення до державності 1918 року.

У Києві відбувся флеш-моб, присвячений цій даті. Зокрема, представники Молодіжного націоналістичного конгресу синхронно читали Акт відновлення Української держави у 5 місцях столиці.

Довідка

Андрій П’ясецький - вчений, політичний та громадський діяч, міністр лісового господарства в уряді Ярослава Стецька, загинув від фашистської кулі у 33-річному віці, після виснажливого кількамісячного ув’язнення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.