НОВИНИ

Ющенко: судові процеси проти урядовців Тимошенко повинні проходити "в тиші"

Колишній президент Віктор Ющенко вважає неправильним робити шоу із судових процесів, які проходять зараз над колишніми урядовими чиновниками. Про це він повідомив на прес-конференції у Львові.

"Мені здається, що це серйозні справи. Серйозні справи повинні робитися в тиші. Це не шоу", - заявив він.

На думку екс-президента, такі речі політизують названі справи.

Водночас Ющенко зазначив, що 2/3 кримінальних справ, порушених і розслідуваних зараз проти вищих урядовців - екс-чиновників, зведено в режим таємності. "Я б усе зробив для того, щоб цей процес не був засекречений", - сказав він.

 

Екс-президентові також не подобається, що деякі затримані, зокрема, колишній перший заступник правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Ігор Діденко, сидять у слідчому ізоляторі без рішення суду понад рік.

Відповідаючи на запитання, чи є порушення кримінальної справи проти колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко політичним переслідуванням, Ющенко сказав, що відповідь на це питання може дати тільки суд.

При цьому він послався на судовий процес проти екс-президента Франції Жака Ширака.

"У Франції судять екс-президента Жака Ширака. Я жодного повідомлення не чув, що це політичні переслідування", - сказав він.

І додав, що якщо українці дійсно хочуть боротися з корупцією, то повинні бути готовими до того, щоб бачити на лаві підсудних колишніх членів уряду, тому що корупція виникає не між двома суб'єктами господарської діяльності, а між суб'єктом господарської діяльності й державою, а визначити провину й сказати, чи правильно була порушена кримінальна справа, може лише суд.

Як повідомляло агентство, судові засідання у справах проти Тимошенко й колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка транслюються у прямому ефірі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.