НОВИНИ

Прем’єр Польщі важає, що для розвитку ЄС потрібна взаємна довіра його членів

З нагоди початку 1 липня головування Польщі в ЄС, прем’єр-міністр цієї країни Дональд Туск закликав Європу до солідарності та сконцентруватися на східному партнерстві, зокрема з Україною. Про це Туск заявив в інтерв’ю німецькому виданню Frankfurter Allgemeine

Серед головних пріоритетів Польщі на посту голови ЄС Туск виділив підвищення рівня довіри всередині Європейського Союзу, солідарна допомога країнам, в яких на даний момент криза та розвиток партнерських стосунків з країнами-сусідами ЄС, зокрема з Україною.

«Найголовніше сьогодні для Європи – відродити рівень довіри країн один до одного. Не варто забувати, що Європа є зразком для цілого світу, а тому її цінності потрібно лише зміцнювати. Зокрема йдеться про можливість громадянам вільно пересуватися між країнами. Саме така свобода відрізняє Союз від будь-якого іншого об’єднання. Я, як поляк, розумію це чи не найкраще. До того, як Польща стала незалежною, виїхати за кордон було просто нереально», зазначив Туск.

На його думку, для виходу з кризи країнам Єврозони та ЄС необхідно проявити більше солідарності та допомогти таким країнам, як Греція. Сама Польща уже показала приклад надаючи допомогу Ісландії, Латвії та Молдові, коли ті опинилися в скрутному становищі. Якщо виникне необхідність, Польща готова надати також допомогу Греції.

За словами Туска, ще одним важливим пріоритетом є розширення східного партнерства та сприяння Хорватії у процесі вступу до Європейського Союзу.

Говорячи про проблеми із демократією та захистом прав людей в Білорусії та Україні, Дональд Туск зазначив, що «порівняно із Білорусією, в Україні ситуація відрізняється.

«В Україні розвиток демократії має форму синусоїди. Він то зростає, по падає, але загальна картина залишається стабільною. Янукович сьогодні більше відповідає європейським стандартам, ніж Янукович 10 років тому. А тому розширення східного партнерства з Україною не є безнадійним проектом», - вважає Туск.

Він також зазначив, що розумна політика в Східній Європі дозволить уникнути драматичних подій на зразок ситуації в Північній Африці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.