НОВИНИ

Януковичу не подобається практика "штампування" народних артистів

Президент Віктор Янукович вважає доцільним переглянути принцип присвоєння почесних звань митцям та працівниками культури. Про це він заявив під час засідання Громадської гуманітарної ради у четвер, 30 червня, повідомляє його прес-служба.

«Стара практика, коли звання визначали рівень досягнень того чи іншого митця, себе вже пережила», – зазначив Янукович.

Він нагадав, що лише за роки незалежності України звання народних артистів отримали понад 600 осіб, заслужених – понад 1,7 тисячі, заслужених діячів мистецтв – понад тисячу, заслужених працівників культури – понад 2,7 тисячі осіб. Загалом же кількість нагороджених почесними званнями у сфері культури за 20 років склала понад 6,2 тисячі осіб – за радянських часів ця цифра була у 5-7 разів меншою.

«Я хотів би, щоб ми з вами свідомо підійшли також до цього питання… Щоб ми не «штампували» щорічно, тому що у нас не буде простих артистів скоро – всі будуть народними чи заслуженими», – додав Янукович.

За його словами, держава повинна відмовитися від невластивих їй функцій у даному питанні та переходити на європейські стандарти.

«Народ і без підказок з боку держави знає, чиї пісні співають і чиї книжки читають – хто справді народний, а хто лише на папері. І популярність не може визначатися будь-яким регулятором», – додав він.

Нагадаємо, раніше президент Віктор Янукович заявив, що виступає за перегляд концепції діяльності Міністерства культури. Зокрема, на його думку, держава повинна забезпечити роботу сільських клубів і бібліотек «у тих селах, де живуть люди, культурні заклади повинні функціонувати».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.