НОВИНИ

У Пшонки порушили 25 кримінальних справ про мільярдні розтрати чиновників

Органи прокуратури, внутрішніх справ та Служби безпеки порушено 25 кримінальних справ проти осіб, які, займаючи вищі посади в органах державної влади та управління, завдали збитків інтересам держави на суму близько 1 млрд грн. Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.

За повідомленням прес-служби, Генпрокуратура пред’явила відповідно 28 позовів про відшкодування всіх збитків.

«Наразі судами вже задоволено 8 позовів на загальну суму 426,1 млн. грн. Інші позови перебувають на розгляді у судах», – повідомляє прес-служба.

Генпрокуратура нагадує про справу щодо закупівлі Міністерством охорони здоров'я у 2007 році 27 реанімобілів марки Рено «Мастер», які не відповідали технічним вимогам та умовам тендерної документації, та перепродаж їх 2009 року Міністерству надзвичайних ситуацій, що призвело до втрат бюджету на суму 14,5 млн грн.

Водночас за позовом Генпрокуратури оскаржено рішень тендерних комітетів МОЗ та МНС України щодо укладених з комерційними структурами договорів поставки автомобілів та стягнення з останніх до державного бюджету понад 46,1 млн. грн. (з урахуванням санкцій).

Генпрокуратура також займається справою щодо укладення контракту між посадовими особами Держкомрезерву та комерційною структурою у 2008 році на закупку за рахунок бюджетних коштів для державного резерву 24,8 тис тонн зерна пшениці. Зерно до резерву не надійшло, хоча держава сплатила за нього 34,8 млн. грн.

Крім цього, у 2010 році Держкомрезервом на рахунок одного з комерційних товариств було перераховано понад 243 млн. грн. бюджетних коштів за поставку цукру, який фактично поставлено не було.

За значно завищеними цінами для державного резерву у 2008 році також здійснено закупівлю дизельного пального, внаслідок чого державі завдано збитків на суму понад 24,2 млн. грн.

«Загалом такими оборудками посадовців Держкомрезерву державі завдано збитків на суму понад 245,4 млн грн.», – йдеться в повідомленні Генпрокуратури.

Крім цього, Генпрокуратура повідомляє, що вже відшкодовано 80,9 млн грн. до держбюджету, які були незаконно витрачені Держматрезервом.

За повідомленням прес-служби Генпрокуратури, відкрита справа і через перерахування «Родовід Банком» сторонній особі за надання юридичних послуг лише по одній угоді 302 млн. грн. із коштів Нацбанку для рефінансування банку.

Генпрокуратура займається справою щодо закупівлі у комерційної структури вакцини Пентаксим за значно завищеною ціною Міністерства охорони здоров'я та держпідприємства «Укрвакцина» 2009 року. Внаслідок цих дій бюджет втратив понад 60 млн грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.