НОВИНИ

Суд відмовив Луценку у перенесенні засідання

Печерський районний суд Києва відмовив екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценку у задоволенні клопотання про перенесення судового засідання до отримання від органів прокуратури інформації щодо порушення кримінальної справи, у якій одним із фігурантів є головуючий у судовому процесі суддя Сергій Вовк, а також до отримання інформації з Вищої ради юстиції, що нею у березні розглядалося і було закрито провадження про звільнення вказаного судді з посади за порушення присяги.

Відповідне рішення сьогодні на засіданні ухвалила колегія суддів, яка розглядає справу Луценка під головуванням Вовка.

Як зазначав у клопотанні адвокат Луценка Олексій Баганець, захист екс-міністра отримав від Генеральної прокуратури інформацію про те, що відносно судді Вовка дійсно порушувалася кримінальна справа, але більш детальну інформацію з цього приводу мала надати столична прокуратура. Однак відповіді адвокати ще не отримали.

Крім того, Баганець зазначав у клопотанні, що 1 березня ВРЮ розглядала подання про звільнення Вовка з посади судді Печерського райсуду за порушення суддівської присяги, але після вивчення матеріалів заступником глави Адміністрації Президента Андрієм Портновим у звільненні Вовка було відмовлено.

У свою чергу, Луценко підтримав клопотання адвокатів, зауваживши при цьому, що, враховуючи викладені факти, він не може вважати Вовка незалежним та незаангажованим судовим арбітром.

Суд, порадившись на місці, дійшов висновку, що клопотання не може бути задоволено, оскільки інформація, яка в ньому міститься, не є доказом у кримінальній справі, яка розглядається.

Нагадаємо, раніше народний депутат від НУНС Геннадій Москаль звернувся до Генеральної прокуратури зі зверненням, в якому повідомляв, що у 2009 році прокуратура Києва порушила проти Вовка кримінальну справу за підробку та використання підробленого рішення суду, викрадення цивільної справи та шахрайське заволодіння земельною ділянкою 70 га. Відповідне рішення було прийняте внаслідок перевірки діяльності суду.

Народний депутат від ПР, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правосуддя Валерій Бондик підтвердив, що до комітету надходили скарги на суддю Печерського суду Сергія Вовка.

Нагадаємо також, що Луценко неодноразово просив про відвід судді Сергія Вовка, однак його клопотання не були задоволені. Колишній міністр внутрішніх справ вважає, що суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк особисто зацікавлений у помсті йому.