НОВИНИ

Суддя Кірєєв до справи Тимошенко розглядав справи на 1000 гривень

У судовій практиці судді у справі екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко Родіона Кірєєва незначні справи про дрібні розкрадання на суму до 1000 гривень і побутове хуліганство. Про це пише газета «Сегодня».

Зокрема, раніше Кірєєв працював у Березанському міськсуді Київської області.

Як повідомляє видання з посиланням на власні джерела у вищих юридичних колах, під час призначення судді на справу Тимошенко керівництво Печерського суду стало заручником норми закону, відповідно до якої справи розподіляються між суддями методом електронного жеребкування.

«Ця норма була продиктована благими намірами, щоб справи не діставалися «потрібним» суддям, однак є й така зворотна сторона, коли важлива справа потрапляє до молодого судді. Але якби в порушення закону суддю призначили вручну, опозиція вже підняла б грандіозний скандал», - зазначило джерело.

За словами джерела, у зв'язку з особливими обставинами рішенням голови Вищого спецсуду у цивільних і кримінальних справах Леоніда Фесенко теоретично справа може бути передана до іншого суду, однак і в цьому суді конкретний суддя буде призначений методом електронної жеребкування.

Як повідомляє видання «Обком», на сайті «Адвокатура України» сторонній адвокат написав відгуки про суддю Кірєєва. Зокрема, за його словами, в Єдиному державному реєстрі судових рішень міститься 63 судових документа за підписом судді Кірєєва Р.В.

Основна маса - постанови суду, пов'язані з дачею дозволів на взяття під варту і на доступ до банківської таємниці. Конкретних вироків у кримінальних справах - всього 6. «Нижче - категорії розглянутих кримінальних справ: - Справа про дрібне розкрадання в супермаркеті на суму 168 грн, - Справа про незначне побутове хуліганство, скоєне у у стані алкогольного сп'яніння, - 4 справи щодо зберігання наркотичних речовин в кількостях від 0,27 до 11,4 грама», – пише видання.

За інформацією видання, підсудний однієї із справ «... таємно викрав електроболгарку б/у марки« Штерн »(Австрія) вартістю 300 грн., Електродриль б/у марки« Штерн »(Австрія) вартістю 200 грн., викрутку б/у вартістю 15 грн., три металеві балона з монтажною піною вартістю 40 грн. за 1 шт. на суму 120 грн., розетку з подовжувачем довжиною 20м б/у вартістю 70 грн, подовжувач довжиною 15м б/у вартістю 60 грн, чавунну сковороду б/у вартістю 25 грн, 4 газові пальники до газової плити б/у вартістю 15 грн за 1 шт. на суму 60 грн, зубну пасту «Поштарочка» вартістю 6 грн., суконну сумку «Ейвон» б / у вартістю 30 грн., 1 л. соняшникової олії вартістю 11 грн., заподіявши потерпілому матеріальних збитків на суму 897 грн…».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.