НОВИНИ

Парламент Греції ухвалив програму жорсткої економії. Народ протестує

Парламент Греції прийняв в середу середньострокову програму економії, яка передбачає скорочення витрат і підвищення податків. Ці заходи повинні принести бюджету додаткові 28 мільярдів євро до 2015 року.

Програма також передбачає масштабну програму приватизації, від якої уряд планує виручити до 50 мільярдів євро.

За підсумками поіменного голосування законопроект отримав 155 голосів «за», 138 депутатів були проти, п'ятеро утрималися, двоє не голосували.

Ухвалення середньострокової програми економії відбувалося на тлі зіткнень поліції з учасниками акцій протесту, які намагалися проникнути до будівлі парламенту.

Грецькі телеканали показували у прямому ефірі сутички між демонстрантами і поліцейськими, які у відповідь на град каменів застосовували сльозоточивий газ.

Поліція заарештувала декілька чоловік, які кидали камені.

Сьогодні у Греції другий день 48-годинного страйку, який оголосили профспілки: закриті установи і банки, в лікарнях і швидкій допомозі працює тільки черговий персонал. Також страйкують авіадиспетчери, у зв'язку з цим скасовано або перенесено десятки рейсів. Окрім того, в Афінах припинив роботу громадський транспорт за винятком метро.

Прийняття програми економії було умовою ЄС і МВФ для продовження кредитної підтримки, яка гарантує, що Греція не оголосить дефолт по 350-мільярдному боргу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.