НОВИНИ

Меморіал пам'яті жертв Голодомору затопило через недбалість керівництва музею

До підтоплення «Меморіального комплексу пам’яті жертв голодоморів в Україні» призвела недбалість керівництва музею. Відповідний висновок зробила спецкомісія КМДА, повідомляє прес-служба КМДА.

До складу комісії, яка вивчала ситуацію із підтоплення у Меморіалі, увійшли КП «Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт», генеральний проектувальник – ТОВ «Проектні системи ЛТД» та генпідрядник ЗАТ «Київбудінвест».

За словами директора КП «Дирекції реставраційно-відновлювальних робіт» Геннадія Гери, до підтоплення призвело порушення правил експлуатації споруди музею дирекцією закладу.

Зокрема, водовідвідні лотки, встановлені під нижнім куполом центральної частини, за два роки експлуатації музею не обслуговувались, що і призвело до їх замулення і, як наслідок, до переповнення лотків та перетіканням води на підвісну стелю над Залою Пам’яті.

Гера зазначив, що співробітники музею, відповідальні за експлуатацію, пройшли навчання з експлуатації всіх систем, що змонтовані у меморіальному комплексі. А дирекцією музею були укладені відповідні угоди зі спеціалізованими організаціями щодо обслуговування таких систем.

Він зауважив, що внаслідок недбалості керівництва закладу, сьогодні виникла необхідність у позаплановому демонтажу відеопроекційного обладнання та профілактичних роботах по ньому, а також позапланового ремонту Зали Пам’яті, що потребує виділення додаткових коштів з державного бюджету на утримання музею.

Нагадаємо, внаслідок сильних опадів у Києві 27 червня затопило експозиційну залу національного музею «Меморіал пам’яті жертв Голодомору в Україні».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.