НОВИНИ

Президент Судану, якого звинувачують у геноциді, назвав президента Китаю братом

Переслідуваний Міжнародним Кримінальним Судом (МКС) за військові злочини президент Судану Омар аль-Башир отримав теплий прийом в Пекіні. Про це повідомляє інформаційне видання Reuters.

Незважаючи на критику ООН та захисників прав людини, президент Китайської народної Республіки Ху Цзіньтао прийняв у Пекіні президента Судану.

Під час зустрічі Омар Башир назвав Ху Цзіньтао «другом і братом».

Башир відвідав Піднебесну за кілька днів до офіційного проголошення незалежності південного Судану (офіційна дата - 9 липня).

Китай є одним з найбільших покупців суданської нафти-сирцю. Торгівля між КНР та Суданом у 2010 році зросла до $ 8,6 млрд. Африканська країна поставила у Піднебесну 12,6 млн метричних тонн сирої нафти.

КНР максимально зацікавлений у тому, аби процес розділення Судану на дві частини - північ під проводом Башира і багатший на нафту південь - не деградував до боїв, які можуть перервати постачання нафти і нашкодити інтересам Беніну.

Китай уже давно будує тісні стосунки із новоствореною країною на півдні Судану, проте залишається головним прихильником Омара Башира, виступаючи також основним постачальником зброї в столицю Судану Хартум.

В інтерв’ю офіційному китайському ЗМІ президент Судану запевнив у власній прихильності мирного поділу країни. Проте, Башир не виключає можливості виникнення нової війни.

Активісти із захисту прав людини закликали офіційний Пекін арештувати Омара аль-Башира. Проте Китай проігнорував такі заклики, зазначаючи при цьому, що має повне право приймати у себе голову будь-якої країни, з якою підтримує офіційні дипломатичні відносини.

Нагадаємо, починаючи з 1956 року у Судані безперервно тривали громадянські війни між мусульманами арабського походження та темношкірими африканцями з Південного Судану, які сповідують або християнство, або свої племінні політеїстичні вірування.

Перша громадянська тривала до 1972 року. Друга громадянська – це ще два десятиліття (1983–2005) насильства та смертей мільйонів людей. За різними даними, за цей час на території Судану кількість загиблих сягнула 2–2,5 млн осіб, близько 4 млн мусили покинули свої домівки.

Масове винищення людей впродовж останніх двох десятиліть у цій країні може бути розцінено як геноцид.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.