НОВИНИ

У Польщі завершили розслідування аварії під Смоленськом

Публікація підсумкової доповіді польської комісії про причини і обставини авіакатастрофи під Смоленськом 10 квітня 2010 року поставить крапку в справі про цю катастрофу. Про це заявив у вівторок маршал польського Сейму Гжегож Схетина.

У понеділок інформаційна служба прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска повідомила, що комісія передала прем'єру підсумкову доповідь. Раніше Туск заявляв, що не буде вносити до нього змін і негайно представить громадськості. Зараз доповідь з 300 сторінок перекладається на російську та англійську мови. Він буде оприлюднено після закінчення перекладу.

«Для мене це сигнал, що все йде до свого закінчення. Ця доповідь закриває питання про смоленську катастрофу», - зазначив Схетина журналістам у Варшаві.

«Сподіваюся, що доповідь відповість на всі наші питання і сумніви», - зазначив він.

Комісія одночасно віддала доповідь перекладачам, документ буде переведений на англійську та російську мови. Доповідь буде опубліковано відразу після закінчення перекладу.

Нагадаємо, президентський літак Ту-154М зазнав аварії під Смоленськом при заході на посадку на аеродром «Смоленськ – Північний»10 квітня 2010 року. Крім президента Польщі Леха Качиньського, на борту перебувала його дружина, а також частина керівництва країни, які направлялися на пам'ятні заходи в Катинь. Загинули всі 96 осіб - 88 пасажирів і вісім членів екіпажу.

Міждержавний авіаційний комітет (МАК) 12 січня 2011 оприлюднив остаточний звіт про результати технічного розслідування, згідно з яким безпосередньою причиною катастрофи визнано рішення екіпажу не йти на запасний аеродром, а системними причинами - недоліки в забезпеченні польоту і підготовці екіпажу.