НОВИНИ

ООН заявляє, що споживання натуральних наркотиків у світі значно скоротилося

Глобальне споживання марихуани, кокаїну та опіуму в занепаді. Такого висновку дійшло ООН в останньому із своїх звітів. Повідомляє британське видання The Guardian.

Згідно зі звітом Управління ООН з наркотиків і злочинності, світове виробництво наркотиків із марихуани, кокаїну і опіуму в 2010 знизилося на 38%. У доповіді також зазначається, що хоча на світових ринках попит на кокаїн, героїн та марихуану знизився, виробництво та незаконне використання опіоїдних наркотиків і нових синтетичних речовин, які імітують ефекти традиційних препаратів, різко зросло.

За припущеннями ООН близько 210 млн осіб (майже 5% світової популяції) вживали один із існуючих видів наркотиків минулого року.

Найбільш популярною із галюциногенних речовин залишається марихуана. Любителів «травички» в світі налічується більше 170 млн осіб. Близько 39 млн людей – проблемні наркомани – вживають героїн, кокаїн та інші наркотичні речовини класу А.

Частково зниження в споживанні природних наркотиків (класу А) спровоковане появою нових синтетичних речовин, які можна легко виробити із «підручних матеріалів» - легкодоступних промислових хімічних речовин та лікарських медикаментів.

Додатково різке скорочення виробництво опіуму було спричинено гниттям урожаю опіумного маку в Афганістані. Цього року експерти ООН очікують відновлення цієї «галузі» в Афганістані. Частково минулорічні втрати покрило 20% зростання виробництва опію в Бірмі. До скорочення споживання наркотиків спричинилося також заохочення до скорочення посівних площ коки, яке з 2007 року скоротилося на 18% (до 149 тис га).

У доповіді ООН описане також падіння виробництва коки в Колумбії, яке минулого 2010 року знизилося на 15%. Лепту у скорочення виробництва опіоїдів внесли також численні операції по боротьбі проти накроторгівлі. Загалом. За останнє десятиліття вирощування коки в Колумбії скоротилося більше, ніж вдвічі (посівні площі скоротилися з 163 тис га в 2000 році до 62 тис га у 2010 році).

На перше місце у світовому виробництві тепер вийшло Перу – країна, в якій сприятливий клімат дозволяє вирощувати каву або кокаїн. Беручи до уваги те, що більшість із 350 тис перуанців живуть на межі бідності, їх вибір частіше за все зупиняється на виробництві коки.